به گزارش صبح توس؛ علوی  رئیس دانشگاه فناوری‌های نوین سبزوار ظهر امروز  در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به مباحث پیرامون انحلال این دانشگاه گفت: به هیچ عنوان این دانشگاه منحل نخواهد شد.

وی با اشاره به مباحث مالی مطرح شده نیز ادامه داد:معوقات دانشگاه فناوری‌های نوین به سال ۱۳۹۴ باز می گردد و تاکنون ۵۰ درصد معوقات پرداخت شده است و ۵۰ درصد دیگر، بخشی در هفته آینده و مابقی آن تا سه ماه آینده پرداخت می‌شود.

علوی در ادامه تصریح کرد:همچنین بدهی دانشگاه فناوری‌های نوین به دانشگاه حکیم سبزواری به صورت کامل تسویه شده و تاکنون بیش از یک میلیارد تومان بدهی و معوقات حق التدریس اساتید این دانشگاه پرداخت شده است.

رئیس دانشگاه فناوری های نوین با اشاره به اتفاقات مثبت وپیشرفت های دانشگاه تاکید کرد:با پیگیری های صورت گرفته، بودجه دانشگاه فناوری‌های نوین در سال جاری از دو میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان به چهار میلیارد تومان افزایش یافته است.

وی با اشاره به برخی صحبت ها پیرامون اداره دانشگاه تشریح کرد: چندی پیش مطلبی در رسانه‌ها مطرح شده بود که این دانشگاه بودجه مستقل ندارد و برخلاف این اظهارات دانشگاه فناوری‌های نوین با نامه دکتر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور از سال ۱۳۹۴ بودجه مستقل دارد.

وی همچنین ادامه داد:تقویم آموزشی، علمی، فرهنگی، هنری و ادبی دانشگاه فناوری‌های نوین برای سال جاری تدوین شده بود که امسال را براساس این تقویم برنامه ریزی کرده بوده‌ایم اما متأسفانه بحث شیوع کرونا تمامی فعالیت های علمی و فرهنگی را لغو کرده است.

علوی به احتمال ادغام دانشگاه گریزی زد وافزود: بحث آمایش آموزش عالی در وزارت علوم در حال بررسی است و امکان دارد برای دانشگاه فناوری های نوین سبزوار نیز رخ دهد چراکه بحث ادغام دانشگاه‌ها در سراسرکشور است.

گفتنی است در حال حاضر این دانشگاه با سه رشته مشغول به فعالیت است و متاسفانه تاکنون رشته جدیدی افزوده نشده .