به گزارش صبح توس؛ سردار ماشاالله جان‌نثار، فرمانده مرزباني استان خراسان رضوي در این خصوص اظهار داشت: در راستای جلوگیری از خروج کالاهای اساسی و مورد نیاز هموطنان از کشور ، مرزبانان هنگ مرزی و مرزبانی درجه یک تایباد با اشرافیت اطلاعاتی و عملیاتی و نیز رصد شبانه روزی تحرکات مرزی و  بررسی دقیق خودروهای سنگین موفق به کشف 19 تن آرد قاچاق از یک دستگاه تریلی شدند. 
سردار جان نثارافزود: مرزبانان این فرماندهی با تجسس دقیق خودروهای عبوری به یک دستگاه تریلی که حامل بار گچ می باشد مشکوک شدند که پس از بازرسی دقیق مشخص شد که بار خودرو در واقع آرد بوده که بطرز بسیار ماهرانه ای در کیسه های گچ جاسازی شده است.

وی در ادامه تصریح کرد: کارشناسان ارزش ریالی ۱۹ تن آرد قاچاق را یک میلیارد و ۴۷۸ میلیون ریال برآورد کردند.

فرمانده مرزبانی استان خراسان رضوی با اشاره به اینکه راننده خودرو تحویل مراجع قضایی گردیده ،در تکمیل این خبر افزود: خودرو مذکور توقیف شده و محموله آرد پس از توقیف تحویل نماینده اداره صنعت و معدن شده است.
فرمانده مرزبانی استان خراسان رضوی در پایان تصریح کرد: عبور کالای قاچاق از مرزهای استان خراسان رضوی خیال خام قاچاقچیانی بود که امروز در دام هوشیاری و دقت مرزبانان این فرماندهی محصور شده‌اند و به لطف خدا و با هوشیاری مرزبانان، قاچاقچیان و سودجویان هرگز نخواهند توانست نقشه های شوم خود را عملی کنند.

انتهای پیام/