به گزارش صبح توس؛ سردار ماشاالله جان نثار فرمانده مرزبانی استان خراسان رضوی در تشريح اين خبر گفت: در راستای جلوگیری از ورود مواد مخدر بداخل کشور ، مرزبانان هنگ تایباد با اشرافیت اطلاعاتی و عملیاتی  247 کیلو و 780 گرم مواد افیونی را کشف کردند.
وي در ادامه افزود: مرزبانان این فرماندهی با اشرافیت اطلاعاتی موفق شدند 210 کیلو و 830 گرم مواد مخدر از نوع تریاک را کشف و در این راستا یک قاچاقچی مواد مخدر را نیز دستگیر نمودند .
این مقام مسئول در مرزبانی در ادامه عنوان داشت : هوشیاری مرزبانی در ایست و بازرسی 17 شهریور هنگ تایباد منجر به کشف 36 کیلو و 950 گرم موادمخدر از نوع محلول شیشه در آب گردید و ضمن توقیف یکدستگاه خودروی ترانزیتی  در حال ورود به کشور، یک قاچاقچی مواد مخدر نیز دستگیر و تحویل مراجع قضایی گردید .
سردار "جان نثار" در پايان خاطر نشان كرد: مرزبانان استان خراسان رضوی در سنگرهاي حفاظت از حريم مرزي شبانه روز در حال دفاع از سر حدات ایران اسلامی مي باشند و ما اميدواريم با ايجاد امنيتي پايدار و جلوگیری از قاچاق موادمخدر، جوانان کشور عزیزمان را از گرایش به این بلای خانمان سوز مصون داریم.
کشف بیش از 120 میلیون ریال انواع کالای قاچاق
جانشین مرزبانی استان خراسان رضوی در تشریح این خبر بیان داشت: در راستای اجرای طرح سراسری مبارزه با قاچاق کالا و همچنین حمایت از تولیدات داخلی، مرزبانان این استان در 48 ساعت گذشته طی ایست و بازرسی های مداوم و در چند عملیات مختلف موفق شدند از قاچاق مقادیری کالای قاچاق به ارزش ریالی 122 میلیون و 350 هزار ریال جلوگیری کنند.
سرهنگ "ابراهیمی " در ادامه با اشاره به جلوگیری از خروج کالای قاچاق از کشور تصریح کرد: مرزبانان این فرماندهی ابتدا در عملیاتی موفق به کشف یک محموله قاچاق شامل روغن، رب، چای و... شده و سپس در عملیاتی دیگر 400 کیلو روغن نباتی از یک خودرو حامل بار سیمان که به طرز ماهرانه ای جاساز شده بود را کشف کردند.
جانشین مرزبانی استان خراسان رضوی در پایان یادآور شد: مرزبانان ما با توجه به صدمات جبران ناپذیر قاچاق کالا به بدنه اقتصاد و معیشت مردم، با هوشیاری و اشرافیت اطلاعاتی و عملیاتی با هرگونه قانون شکنی برخورد قاطع خواهند داشت و به احدی از سودجویان اجازه عملی نمودن اهدافشان را نخواهند داد.