به گزارش صبح توس؛ محمد رضای اورانی مدیرکل جهادکشاورزی استان صبح امروز در مراسم تکریم ومعارفه مدیر جهاد کشاورزی سبزوار با بیان اینکه تولید ماهی در استان وسبزوار رشد قابل توجهی داشته است اظهار داشت: بیش از۱۳ هزار تن  ماهی از 1457 منبع آبی در استان تولید شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی با تشریح شرایط کشاورزی در استان تصریح کرد : امروز تولید در مقایسه با واسطه گری و یا حتی سپرده گذاری یک مجاهدت عاشقانه در مسیر قرب الهی است .
وی بد برشمردن برخی علل ونواقص تولیدات افزود: تردیدی نیست که کشور ما متاثر از تحریم هاست اما تحریم علت نیست بلکه عاملی تشدید کننده است .

وی با بیان اینکه 13 هزار تن تولید ماهی ما در استان از 1457 منبع آبی است اظهار داشت اگر در راستای افزایش بهره وری تلاش کنیم از تعداد بیش از 24 هزار منبع آبی موجود استان قادر خواهیم بود  195 هزار تن ماهی تولید کنیم.

اورانی با بیان اینکه متاسفانه مدل توسعه کشاورزی ما در طول سال های گذشته بدون توجه به محدودیت های اقلیمی متاثر از الگوهای کشورهای دیگر بوده است افزود: به ویژه در بخش دامپروری باید با توجه به شاخص ها و ظرفیت های بومی برنامه ریزی و ریل گذاری کنیم بطوریکه به نظر می رسد در توسعه بخش دامپروری ، تمرکز بر دامداری سبک می تواند روند پیشرفت ما را در راهبردهای توسعه شتاب بخشد .

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی با بیان اینکه با احتساب ارز تخصیصی جهت تامین نهاده های دامی استان این مبلغ از کل اعتبارات بخش کشاورزی استان فراتر می رود اظهار داشت : امروزه باید تحریم ها یک فرصت تلقی کرد تا از وابستگی به درآمدهی نفتی برای همیشه رهایی یابیم .

گفتنی است  منصور برغمدی به عنوان معاونت توسعه و مدیریت منابع سازمان جهاد کشاورزی استان خراسان رضوی منصوب شدند و  علی اصغر امانیان به سمت معاون سازمان و مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سبزوار معرفی شد.

انتهای پیام/