محمدرضا حسین پور، مدیر کمیته امداد خلیل آباد در گفتگو با خبرنگار صبح توس‌، با تأکید بر اهتمام این نهاد برای ذبح گوسفند و توزیع گوشت گرم در بین خانوار نیازمند در روز عید سعید قربان، اظهار داشت: ذبح قربانی در روز عید سعید قربان از اعمال مستحب مؤکد دین مبین اسلام است.

وی با بیان اینکه تاکنون بیش از 143 راس دام سبک و سنگین در این شهرستان ذبح شد و در بین نیازمندان توزیع می‌شود، خاطرنشان کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا تمام پروتکل های بهداشتی در ذبح و بسته بندی رعایت شده است.

مدیر کمیته امداد خلیل آباد با اشاره به اینکه یک رأس گاو و 142 رأس گوسفند با اعتباری بالغ بر 300 میلیون تومان توسط خیرین ذبح شد، تصریح کرد: 17 مرکز نیکوکاری در هفتخانه، نصرآباد، نقاب، ابراهیم آباد، دهنو، میرآباد، ارغا، سعدالدین، کاهه، مزده، حسین آباد، جابوز، مهدی آباد، محمد آباد و شهرهای کندر و خلیل آباد در ذبح دام و توزیع گوشت همکاری دارند.

وی با تاکید بر اینکه گوشت ذبح شده بین بیش از 2 هزار نفر نیازمند در شهرستان خلیل آباد توزیع می شود، اذعان کرد: نظارت بهداشتی بر ذبح دام های قربانی نیز توسط کارشناسان و متخصصین دامپزشکی و رعایت موارد بهداشتی توسط شهرداری هاو دهیاری برخی از روستاها انجام شده است.

انتهای پیام/