حجت السلام سید قاسم یقوبی در گفت‌وگو با صبح توس ضمن عید تبریک عید قربان گفت: عید امسال عید الله‌اکبر بود چون هم‌زمان با روز جمعه بود و امروز صحبت‌های رهبری به‌مانند همیشه راهگشا و آگاهی‌بخش بود.

وی تصریح کرد: در تقسیم‌بندی دهه پیش رو به سه بخش دهه عرفان و معرفت، دهه امامت و ولایت، دهه هدایت و رهبری تقسیم شد که در آن می‌توان نکات بسیاری یافت.

یعقوبی اضافه کرد: عمده بحث‌ها در مباحث اقتصادی باور کردن خودمان و امکانات داخلی است و باید به وعده‌های بیگانگان بی‌اعتنا باشیم.

امام‌جمعه نیشابور گفت: صحبت‌های امامین انقلاب این است که اعتماد و انتظار از دشمن کشور را هم عقب و هم معطل می‌کند و نتیجه‌ای به دست نمی‌آید.

وی بیان داشت: باید به توانایی‌ها و استعدادهای جوانانمان و کارهای بزرگی که توسط صاحبان فکر و اندیشه انجام شده است توجه کنیم و از آن‌ها الگو بگیریم و در بخش‌های نظامی، امنیتی و اقتصادی و دیگر بخش‌های تولیدی باید توجه کافی داشته باشیم.

یعقوبی اضافه کرد: ما نباید به بیرون حتی به دوستانمان تکیه کنیم، ما باید به درون خودمان تکیه کنیم و در مواقعی از امکانات دوستان خارج از کشور به فراخور شرایط استفاده کنیم.

امام‌جمعه نیشابور تأکید کرد: باید از اقتصاد وابسته به بیگانگان جدا شویم و قدم‌های خوبی به برکات تحریم برداشته‌شده است و امسال بودجه بدون نفت را بسته‌ایم و همین‌طور نسب به مسائلی که دشمنان ما پیشرفت ما را نمی‌خواهند باید حساس بود. اگر دشمن صحبت از مذاکره می‌کند اولین هدفشان از بین بردن اقتدار و از دست دادن عمق استراتژی ما است.

وی اظهار داشت: دشمن دنبال از بین بردن اقتدار ما است، چیزهایی که در مذاکرات می‌خواند از بین ببرند ارزش‌های ما است و در عوض به ما اجازه دهد که تجارت کنیم درحالی‌که کشور ما کشوری آزاد است و از کسی اجازه نمی‌گیرد.

یعقوبی گفت: می‌خواهند حق ما را به ما بدهند و در عوض می‌خواهند مسائل اساسی، محوری و مهم کشور را بگیرند.

وی اضافه کرد: آن‌ها می‌گویند به انرژی هسته‌ای نیاز ندارید، چرا همه دنیا نیاز دارند و ما نیاز نباید داشته باشیم؟ دشمن می‌خواهد اهداف ما را تحریف کنند، ما را از مواضع انقلابی بازدارد و ما را خسته کنند، اما باید بدانند که ما در برابر آرمان‌های انقلاب نه خسته می‌شویم و نه سازش می‌کنیم و به هیچ بهانه‌ای هم کوتاه نمی‌آییم.

امام‌جمعه نیشابور تأکید کرد: رهبری مجدداً تأکید کردند که محور تصمیم‌گیری درباره کرونا، ستاد مبارزه با کرونا است و مخاطب رهبری بیشتر نیروهای انقلاب و مذهبی بود که در آستانه ماه محرم به دنبال تدارک عزاداری هستند و این صحبت‌ها راهگشا بود.

وی عنوان داشت: نیروهای مذهبی که به دنبال برگزاری مراسم‌های محرم هستند و باید هم برگزار شود باید طبق سیاست‌ها و تصمیمات ستاد ملی مبارزه با کرونا باشد چون بحث سلامتی و جان بیماران مطرح است و امیدواریم خداوند کمک کند تا پزشکان در درمان موفق باشند.

انتهای پیام/