حجت الاسلام مهدی حجتی نیا، امام جمعه سابق درود در گفت و گو با صبح توس در رابطه با تبیین صحبت های امروز رهبری گفت: رهبر انقلاب طی سال های مختلف تاکید داشتند که توجه به کشورهای اروپایی دردی را از کشور مانند توجه به آمریکا درمان نمی کند.

وی افزود: من کمتر دیده ام که رهبری در موضوعاتی که طرف صحبتش مسئولین هستند به جزئیات وارد شوند و امروز دیدیم که رهبری اینستکس را کامل توضیح دادند و مطلب را باز کردند و تشریح کردند که مفهومش این است که پول مردم دست اروپایی ها باشد و آن ها تعیین کنند که چه چیزی به ما بدهند و آن را نیز نخواهند داد.

حجتی نیا تاکید کرد: رهبری بارها با ایما و اشاره این موضوعات را منتقل کرده بودند و وقتی دیدند که مسئولین وارد نمی شوند خودشان به دلیل کوتاهی های ما وارد می شوند و این کم کاری ها را پر می کنند.

 امام جمعه سابق درود گفت: عدم توجه به خارج و توجه به عقبه قوی امکاناتی داخل، امروز مورد توجه و اشاره رهبری می شود و ما نیز باید به آن دقت کنیم.

وی با اشاره به توصیه های رهبری در مورد کرونا گفت: رهبر انقلاب بارها و به نحوهای مختلف ویروس کرونا را توضیح و تشریح کرده اند و خطرات آن را بیان داشته اند ولی برخی افراد انقلابی و متدین می گویند که قسمتی از ویروس کرونا برنامه دشمنان غربی و اروپایی برای هجمه به ما در عرصه های اقتصادی و دینی است و این حرف ها پر بی راه نیست ولی وقتی نگاه می کنید که رهبری به موضوع محرم می رسد تاکید می کنند که بیاید محرم را به مواسات و کمک مومنانه گره بزنید یعنی بهترین استفاده از این ایام و با توجه به شرایطی کشور را انجام دهید.

حجتی نیا خاطر نشان کرد: الان شرایط اقتصادی برای مردم به نحوی سخت شده است که صدای خرد شدن استخوان قشر مستضعف به شرط داشتن گوش شنوا شنیده خواهد شد.

امام جمعه سابق درود بیان داشت: رهبری در این ایام ارائه طریق می کنند و می گویند که اطعام ها را به صورت محصولات خام به دست نیازمندان برسانید تا علاوه بر انجام نیت ها، قشر نیازمند بتوانند بیشترین بهره را ببرند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: وقتی رهبری انقلابی گری را برابر با این کمک ها می دانند همه هیئت ها باید به این موضوع به جد ورود کنند و این کمک ها به مانند ماه مبارک رمضان گسترده باشد.

انتهای پیام/