به گزارش صبح توس، حجت الاسلام علی ناهیدی، امام جمعه خلیل آباد صبح امروز در خطبه های نماز عید قربان شهرستان اظهار داشت: سه نوع قربانی داریم که قربانی حاجی در منا، قربانی برای عقیقه، قربانی در غیر منا است.

وی با بیان اینکه سابقه قربانی از حج و روزه بیشتر است، خاطرنشان کرد: قربانی از اولین عبادات ها و اولین پرستش های خداوند متعال است که به زمان هابیل و قابیل بر می گردد.

امام جمعه خلیل آباد با تاکید بر اینکه عید قربان یکی از اعیاد مهم مسلمین است و همه این عید را چه شیعه و چه سنی قبول دارند، تصریح کرد: قربانی کردن عامل نزدیک شدن به خدا و اتحاد و ایجاد محبت در بین افراد جامعه است.

وی همچنین در ادامه اذعان کرد: قربانی یعنی انسان تمرین فداکاری و ایثار داشته باشد همانطور که خانم ها در زمان جنگ طلاهای خود را به جبهه ها اهدا می کردند، قربانی یعنی انسان بهترین دلبستگی خود را در راه خدا اهدا کند.

ناهیدی با اشاره به فرا رسیدن عید سعید غدیر خم، عنوان کرد: اساس مکتب ما بزرگداشت عید سعید خم است و باید این روز را با شکوه تر از اعیاد دیگر برگزار کنیم.

وی غدیر را سند حقانیت شیعه دانشت و تشریح کرد: می دانیم که روزی که بسیار سفارش شده که شیعیان غذا و ولیمه بدهند روز عید غدیر است و در این روز باید بسیار عیدی داده شود.

امام جمعه خلیل آباد با بیان اینکه روز غدیر خم از هر روزی مهمتر و واجبتر است، تاکید کرد: دشمن باید بداند که در همین وضعیت اقتصادی و کرونا هنوز برای نام علی (ع) زندگی خود را فدا می کنیم.

انتهای پیام/