به گزارش صبح توس؛ علیرضا قامتی طویل در حاشیه بازدید از پایگاه اهدای خون شهرستان نیشابور در جمع خبرنگاران گفت: این مجموع با بضاعت‌های موجود و محدودیت‌های منابع انسانی تلاش می‌کنند تا مشکلات سلامت مردم را رفع کند.

وی ادامه داد: در شرایطی که دانشکده علوم پزشکی نیشابور در شرایط خاص هست و نیاز به اهدای خون مخصوصاً در زمان عمل جراحی دارد اهمیت این سازمان بسیار مهم می‌شود.

فرماندار نیشابور بیان داشت: مردم ما اطلاعات لازم برای اهمیت اهدای خون را دارند و خود در این امر پیش‌قدم هستند و می‌دانند که اهدای خون مقدمه نجات جان انسان‌ها است.

وی تأکید کرد: در شرایط فعلی با توجه به وجود سوانح در کشور و افزایش آن نیاز به فرآورده‌های خونی افزایش‌یافته و از مردم می‌خواهیم با حفظ شرایط خاص کرونا نسبت به اهدای خون اقدام کنند.

قامتی طویل تصریح کرد: نسبت به دوره مشابه قبل به دلیل شیوع کرونا 17 درصد کاهش مراجعه‌کننده برای اهدای خون داشته‌ایم و حدوداً 20 درصد از اهداکنندگان به دلایل خاص امکان اهدا پیدا نمی‌کنند.

فرماندار نیشابور اظهار داشت: در بحث تجهیزات در سازمان اهدای خون مشکلاتی وجود دارد مخصوصاً در بخش سانترفیوژ که چهار فرآورده خونی را استحصال می‌کند و مشکل در این زمینه می‌تواند شرایط خاصی را ایجاد کند.

وی بیان داشت: در بحث نگهداری فرآورده‌های خونی مشکل نداریم و باید تلاش کنیم هر چه زودتر این دستگاه سانترفیوژ تأمین شود.

قامتی طویل اضافه کرد: مطمئن هستم اگر خیرین از این کمبود مطلع شوند باقدرت به عرصه ورود پیدا می‌کنند و مشکل را حل خواهند کرد.

انتهای پیام/