حسین بادامکی، بازیکن سابق تیم ملی فوتبال ایران در گفت‌وگو با  صبح توس، با اشاره به راه‌اندازی کمپین «به وقت روشنایی» اظهار داشت: مردم باید بدانند که با صرفه‌جویی در مصرف انرژی از هزینه‌های دولتی کاسته شده و همان مبالغ در جای دیگری مورداستفاده قرار می‌گیرد و لازمه توسعه و پیشرفت کشور صرفه‌جویی است لذا همه مردم را به این پویش دعوت می‌کنم.

وی افزود: جدا از بحث صرفه‌جویی در مصرف انرژی، وظیفه هر ایرانی است که با رعایت مصرف برق، ازخودگذشتگی کرده و با مردم مناطقی که در گرمای شدید و نیز بدون برق به سر می‌برند همدردی کند.

این بازیکن سابق تیم ملی فوتبال ایران تصریح کرد: چنین پویش‌هایی برای ترغیب مردم به کاهش مصرف انرژی کمک می‌کند ولی بایستی بدون نتیجه رها نشود و به‌صورت مداوم پیگیری‌ها و پویش‌های حمایتی جدید از این طرح شکل بگیرد.

وی افزود: وقتی مردم با این پویش متوجه شوند که مبلغ انرژی صرفه‌جویی شده حتی در مدت‌زمان یک ربع می‌تواند چه تعداد لبخند بر لبان کودکان مناطق محروم  آورد، قطعاً با رعایت تمام راهکار‌های ممکن برای کاهش مصرف برق در ایام  تابستان سعی می‌کنند تا در این امر خیر سهیم باشند.

بادامکی با تأکید بر بحث شفاف‌سازی مخارجی که درنهایت این پروژه و پویش به مناطق محروم بخشیده می‌شود عنوان کرد: برای جلب اعتماد بیشتر و همراهی چندین برابری از این طرح بایستی نتایج، مقدار مبلغ و آمار مصرف برق در استان و همچنین آمار‌های کاهشی و افزایشی مصرف برق در طول این پویش صورت پذیرد.
انتهای پیام