محسن زنگنه، نماینده مردم تربت حیدریه ، مه ولات و زاوه در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار صبح توس؛ اظهار کرد: تحرکات اخیر آمریکا بیانگر آن است که سیاستمداران این کشور برای رسبدن به اهداف خود همچون گذشته به دنبال فضای هرج و مرج، آشوب و ناامنی اجتماعی در ایران است.

وی تصریح کرد: فرضیه آمریکایی ها این بود که با نزدیک شدن جنگنده ها به هواپیمایی مسافربری، این هواپیما از مسیر خود خارج شود، یا به ناچار تغییر مسیر دهد که در هر دو صورت با فعال شدن سیستم های راداری و موشکی سوریه، هواپیمای مسافربری مورد هدف قرار گیرد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس بیان داشت: نتیجه این اقدام آمریکایی های موجی از اختلاف و آشوب را در کشور به راه می انداخت که چگونه سامانه های موشکی جمهوری اسلامی ایران که در سوریه و لبنان مستقر شده به خاطر امنیت هوایی خود هواپیمای مسافربری ایران را هدف قرار داده است.

زنگنه خاطر نشان کرد: این اقدام آمریکایی ها با توجه به فشار اقتصادی و معیشتی روی مردم و شرایط خاص کشور عملا موجی از اختلاف و هرج و مرج را در کشور به راه می انداخت و این هدفی بود که آمریکایی ها به دنبال آن بودند.

انتهای پیام/