به گزارش صبح توس هاجر چنارانی صبح امروز در جلسه شورای اداری شهرستان زبرخان در محل شهر قدمگاه گفت: ما طی چهار سال گذشته در آرامش و سکوت کارهای زیادی کردیم و الان نیز تصمیم گرفته‌ایم آرام به سمت استان شدن برویم، اگر قرار باشد روزی طرح تقسیمات کشوری در مجلس باز شود نیشابور قطعاً اولویت است.

وی افزود: شهرستان نیشابور در استان خراسان جمعیت بیشتری از دیگر شهرستان‌ها دارد، بخش مرکزی ما ۲۷۰ روستا دارد و هنوز نیشابور پتانسیل سه شهرستان دیگر را دارد.

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در ‌مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: باید سند توسعه و استراتژی راهبردی داشته باشیم. ما به دنبال این نیستیم نقاط پیشانی زبرخان را به سرمایه‌گذار بدهیم، ما باید در زبرخان پتانسیل‌ها را احیا کنیم.

چنارانی اضافه کرد: در مسیر توسعه زبرخان باید پروژه‌های ملی بگیریم، بن‌بست خروج از خرو و درود جاده به زشک و طرقبه است . لذا افقشهرستان زبرخان طی چهار سال آینده چهار تا پنج برابر خواهد شد.

نماینده مردم زبرخان، نیشابور و فیروزه اظهار داشت: افق آینده ما کاردانش ها و هنرستان‌ها هستند، این منطقه با توجه به صنعتی بودن در راستای شرکت‌های دانش‌بنیاد باید شناسایی شوند.

چنارانی اظهار داشت: باید به‌اندازه ۴۰ سال برای زبرخان بدویم و ما پیگیر هستیم که شهرستان زبرخان پتانسیل ورزشی‌اش افزایش یابد‌.

استیضاح رئیس‌جمهور در این برهه زمانی به سود کشور نیست

احسان ارکانی، دیگر نماینده مردم نیشابور، فیروزه و زبرخان در ادامه این مراسم گفت: رهبر معظم انقلاب مجلس یازدهم را انقلابی‌ترین و قوی‌ترین مجلس بعد از انقلاب دانستند و مجلس را به نام امید و انتظار نام‌گذاری کردند.

وی با بیان اینکه امیدواریم بتوانیم با دریافت مالیات از خانه‌های خالی مشکلات مسکن را حل کنیم و امیدواریم طرح کالابرگ الکترونیکی به‌زودی راه‌اندازی شود افزود:  طرح استیضاح از رئیس‌جمهور را امضا نکرده‌ام چون اعتقاد دارم در این برهه زمانی این کار به سود کشور نیست ولی طرح سؤال از رئیس‌جمهور را با پنج محور امضا کرده‌ام.

ارکانی اظهار داشت: در بحث امکانات مورد نیاز شهرستان زبرخان، پیگیری تأسیس و جانمایی زیرساخت‌های شهرستان مانند ادارات و بیمارستان پیگیری خواهیم کرد.

تحقق ۱۰۰ میلیون دلار صادرات در زبرخان

سید یحیی سلیمانی، سرپرست فرمانداری زبرخان گفت: به‌اندازه بعضی از استان‌ها در زبرخان واحد صنعتی داریم، ۱۰۰ میلیون دلار صادرات طی سال گذشته در زبرخان داشته‌ایم و ۱۷ نقطه گردشگری داریم.

وی با اشاره به اینکه توسعه یک‌شبه اتفاق نمی‌افتد، اتحاد، یکدلی و تعامل همه مسئولین باعث پیشرفت می‌شود خاطرنشان کرد: شکوفایی این ظرفیت‌ها در گرو همکاری است، واقعاً در حق نیشابور و زبرخان ظلم شده است.

وی گفت: در بحث بهداشت و درمان ما از شاخص‌ها واقعاً عقب هستیم، ما باید در زبرخان باید یک بیمارستان می‌داشتیم و یک بیمارستان در حال ساخت بودیم ولی این شهرستان هیچ بیمارستانی ندارد.

سلیمانی ضمن اعلام اینکه معین اقتصادی زبرخان مشخص‌شده است و باید به سمت اهدافش حرکت کنیم گفت: ۱۷ اداره چاره‌ای نداریم و باید در شهرستان زبرخان مستقر شود، ایجاد نمایندگی دردی از زبرخان درمان نمی‌کند و البته مدیرانی که در شهرستان مستقر هستند، باید برای خروج از شهرستان اطلاع‌رسانی کنند.

انتهای پیام/