محسن ترکی، داور فوتبال در گفت‌وگو با صبح توس، در رابطه با حادثه نزدیک شدن جنگنده‌های آمریکایی به هواپیمای مسافربری ایران در آسمان سوریه اظهار کرد: این اقدام، عملی ددمنشانه به‌حساب می‌آید که با دقت به جزئیات مسئله متوجه این امر می‌شویم که فراتر از زهرچشم نشان دادن آمریکا به ایران بوده است.

وی افزود: همان‌طور که هواپیمای ایران در مرز هوایی سوریه در حال پرواز بوده است به اعتقاد بنده آمریکا از این فرصت سوء استفاده کرده و هواپیمای مسافر‌بری ایرانی را به‌عنوان پوشش خود قرار داده تا توسط پدافند هوایی سوریه مورد اصابت قرار بگیرد لذا با استناد به این دیدگاه می‌توان گفت این اتفاق جهت عملیاتی تروریستی برنامه‌ریزی‌شده است.

این داور بین‌المللی فوتبال روابط دوستانه ایران با دیگر کشورها را به ضرر آمریکا دانست و گفت: هدف آمریکا از این اتفاقات علاوه بر وارد کردن خسارات مالی و جانی به ایران این است که روابط ایران با کشورهای همسایه را برهم بزند.

وی افزود: قطع به‌یقین بایستی از طریق جوامع بین‌المللی این اتفاق پیگیری شود تا ماهیت آمریکا برای جهان آشکار شود.

ترکی  تصریح کرد: برای محکوم کردن این‌گونه اقدامات آمریکا باید مردم نیز پای‌کار بیایند و توسط توئیت‌های محکوم کننده در فضای مجازی از تکرار این‌گونه اتفاقات جلوگیری کنند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: اکنون آمریکا در بد‌ترین شرایط از نظر حکومتی قرار دارد و به‌وسیله هر ابزاری حتی چنین اقدامات تروریستی قصد دارد مانع توجه مردم جهان به آشوب‌های کشور آمریکا و کشتار‌های نژادپرستانه‌اش شود.

انتهای پیام/