به گزارش صبح توس؛ محسن عظیمی نژاد، رئیس دانشکده علوم پزشکی ‌نیشابور در گفت و گو با صیح توس گفت: تعداد مراجعه کننده ها ۱۶ هزار و ۹۰۱ نفر برای بیماری کرونا به مراکز درمانی بوده اند که منجر به بستری شدن سه هزار و ۳۳۴ نفر شد.
وی افزود: تعداد ترخیص دو هزار و ۸۳۱ نفر و تعداد بستری در بخش ها دو هزار و ۳۲۸ نفر بود.
عظیمی نژاد افزود: تعداد ترخیص هزار و ۸۵۲ نفر و تعداد فوتی ها ۳۳۴ نفر که ۱۴۴ نفر تست آن ها مثبت اعلام شده است.
رئیس دانشکده علوم پزشکی‌نیشابور بیان داشت: تعداد کل آزمایش انجام شده چهار هزار و ۴۸۳ نفر و کل نتایج مثبت هزار و ۹۵۹ نفر و کل نتایج منفی دو هزار و ۵۲۴ نفر است.
وی تاکید کرد: متوسط بستری روزانه در خرداد ۵۵ نفر بود و در تیر ماه این عدد به ۱۱۲ نفر رسید، متوسط بستری روزانه در خرداد ماه در بخش آی سی یو ۹ نفر و در تیر ماه ۱۵ نفر رسید.
عظیمی‌نژاد ادامه داد: در طی ۵ روز اول مرداد ماه ۱۳۶ نفر بستری شده اند و در تیر ماه ۶۶۳ نفر در بیمارستان های نیشابور بستری بودند.
رئیس دانشکده علوم پزشکی‌نیشابوز خاطر نشان کرد: از اول اسفند تا به امروز ۵۰ درصد از‌مراجعین آقایان بودند ولی ۵۷ درصد فوتی ها به این جنسیت اختصاص داشته است.
وی افزود: همه گروه های سنی مبتلا شده اند و بیشترین آمار ۶۰ تا ۸۰ سال بوده و طی ماه تیر ماه بازه ۳۰ تا ۳۵ سال و ۳۵ تا ۴۰ سال افزایش زیادی داشته است.
عظیمی نژاد خاطر نشان کرد: ۸۰ درصد بیماران در مناطق شهری و ۳۰ درصد در مناطق روستایی زندگی می‌کنند.
رئیس دانشکده علوم پزشکی نیشابور ادامه داد: ۴۱ درصد از متوفیان ما بیماری زمینه ای نداشته اند و این خطرناک است.
وی تاکید کرد: هیچ دستگاه حیاتی ما از این ویروس ایمن نیست و حتی دستگاه گردش خون ما را نیز درگیر می‌کند.
عظیمی نژاد گفت: روند فوت سیر صعودی گرفته است که در تیر ماه ۸۳ نفر فوت کروه اند و این آمار در فروردین ۸۰ نفر بود.
وی تصریح کرد: طبق تحقیقات ما بیشترین میزان ابتلای افراد در محل کار بوده است، بعد از آن مراسم عروسی، عزا، بیمارستان، طایر اماکن، مهمانی ها، اماکن زیارتی، پادگان ها، مسافرت، مراکز درمانی، رستوران، زندان، مدرسه، بانک، خوابگاه، پمپ بنزین و تاکسی بوده است.
عظیمی‌نژاد بیان داشت: بیشتر بستری های ما در مناطق شهری است و در مرکز شهر آسیب بیشتر، حاشیه شهر هم رتبه بعدی را از آن خود دارد.

انتهای پیام/