به گزارش صبح توس؛ ظهر امروز مراسم توزیع پنج هزار بسته غذایی و پروتئینی توسط ستاد اجرایی فرامین حضرت امام خمینی (ره) استان خراسان رضوی با حضور مسئولین نیشابور برگزار شد.

علی ابوالفضلی، رابط ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) نیشابور در این مراسم گفت: امروز پنج هزار بسته غذایی بین مردم نیشابور توزیع شده است و از اول شیوع کرونا تعداد کل بسته‌های توزیع شده در شهرستان نیشابور در پویش کمک مؤمنانه به نزدیک 60 هزار بسته رسیده است.

وی افزود: این گوشه‌ای از مدیریت اسلامی و جهادی است که امیدواریم در همه بخش‌های کشور اجرایی شود.

ابوالفضلی تصریح کرد: امیدواریم با وحدت و همدلی این راه را ادامه دهیم و بتوانیم خدمات ارزنده‌ای ارائه دهیم.

حجت‌الاسلام سید قاسم یعقوبی، امام‌جمعه نیشابور در ادامه این مراسم گفت: سهم پنج هزار بسته از چهار میلیون به نظر می‌رسد که به‌اندازه سهم نیشابور نیست، نیشابور نیم درصد از جمعیت کشور را دارد ولی از این کمک‌ها به میزان کافی بهره نبرده است.

وی ضمن تشکر از مسئولین گفت: این اتفاق بسیار ارزشمند است و امیدواریم کماکان با اتحاد بیشتر، کمک‌ها را بیشتر کنیم و بدانیم که هنوز کرونا به بسیاری آسیب زده است و نیازمند کمک هستند.

یعقوبی اضافه کرد: انتظار داریم مردم و گروه‌های جهادی به سمت قربانی کردن طی ایام پیش حرکت کنند و از افرادی که امسال به دلیل کرونا به مکه مکرمه اعزام نشده‌اند بخواهید که قربانی کنند، همچنین با توجه به کرونا بهتر است سیدهای بزرگوار در ایام عید غدیر به هدیه دادن به دیگران تشویق‌ شوند تا در سالی که امکان دیدوبازدید وجود ندارد، این رسم زیبا که باعث نزدیک شدن قلب‌ها می‌شود از بین نرود چون این هدیه دادن‌ها محبت می‌آورد.

سید عبدالله ارجاعی، مدیرکل ستاد اجرایی فرامین امام خمینی (ره) استان خراسان رضوی در ادامه گفت: بعد از دوران کوتاه حکومت علوی، این‌چنین حکومتی در تاریخ تشیع نداریم، ادعا نداریم که حکومت تمام‌عیار اسلامی راه انداخته‌ایم و قطعاً فاصله زیادی داریم ولی قطعاً بعد از تاریخ غیبت، این حکومت نزدیک‌ترین حکومت به حکومت علوی است.

وی ادامه داد: تئوری ولایت‌فقیه از قبل بوده است ولی امام توانست این تئوری را اجرا کند و از نیروهای پرورش‌یافته حکومت طاغوت چنین نیروهای خدومی همچون شهید برونسی و سردار شهید سلیمانی که در روستایی بزرگ‌شده بود پرورش دهد.

مدیرکل ستاد اجرایی فرامین امام خمینی (ره) استان خراسان رضوی تصریح کرد: ما سه دسته اقدام اساسی در ستاد داریم، اقدامات اساسی شامل اجتماع‌محور و بنگاه محور است

وی ادامه داد: در سال 97 توانستیم 250 طرح با مجموع اعتبار 75 میلیارد ریال را در شهرستان نیشابور آغاز کردیم که امیدواریم به این پروژه‌ها در سال جاری 300 مورد بااعتبار 90 میلیارد ریال اضافه شود.

ارجاعی تأکید کرد: 400 اشتغال خرد روستایی در سال گذشته ایجاد کردیم که امیدواریم امسال نیز بتوانیم این 400 اشتغال را تکرار نماییم.

وی با اشاره به پروژه‌های عمرانی خاطرنشان کرد: 20 پروژه بااعتبار 66 میلیارد در دست داریم که هفت مورد در مرحله قرارداد، چهار مورد در مرحله اجرا و 9 پروژه به بهره‌برداری رسیده است.

مدیرکل ستاد اجرایی فرامین امام خمینی (ره) استان خراسان رضوی تصریح کرد: دو بنگاه اقتصادی خوب در شهرستان داشتیم که با توجه به رونق خوب یکی از این‌ها در حال خروج هستیم و دیگری نیز در حال برنامه‌ریزی برای خروج باهدف باز شدن فضا برای ورد به بنگاه‌های اقتصادی جدید و کمک بیشتر به مردم هستیم.

وی با اشاره به ساخت 500 واحد مسکونی در نیشابور اظهار داشت: ما نگاهی من‌باب تأمین مسکن و درآمدزایی از آن نداریم بلکه هدفمان اشتغال است، هر خانه‌ای که ساخته می‌شود چندین شغل خوب ایجاد می‌شود و این اولویت ما است.

انتهای پیام/