به گزارش صبح توس؛ سید عبدالله ارجاعی، مدیرکل ستاد اجرایی فرامین حضرت امام خمینی (ره) استان خراسان رضوی ظهر امروز در جلسه هماهنگی مسکن ملی شهرستان نیشابور با حضور مسئولین شهرستان نیشابور گفت: شهر نیشابور در دور قبل در بین شهرهای دارای طرح مسکن ملی نبود و دلیل آن عدم معرفی زمین بود.

وی تصریح کرد: احسان ارکانی، نماینده مردم نیشابور، فیروزه و زبرخان با رایزنی که داشتند قرار شد دوباره طرح مسکن ملی در نیشابور راه‌اندازی شود و برای پیگیری این موضوع امروز در اینجا جمع شده‌ایم.

مدیرکل ستاد فرامین حضرت امام خمینی (ره) استان خراسان رضوی خاطرنشان کرد: در طرح‌ 500 واحد مسکونی، تمام واحدها چهار طبقه و در هر طبقه چهار واحد ساخته خواهد شد و تمام ساختمان‌ها آسانسور خواهد داشت.

وی افزود: ما به دنبال ساخت سرپناه نیستیم، هدف ما ساخت جایی برای زندگی‌ کردن به معنی واقعی آن است.

ارجاعی ادامه داد: به دنبال استفاده از پیمانکار بومی هستیم و واگذاری‌ها با قیمت تمام شده ساخت خواهد بود و فکر ‌می‌کنیم پس از اجرای فونداسیون، ساختمان‌ها ۱۸ تا ۲۴ ماهه کامل خواهند شد.

مدیرکل ستاد فرامین حضرت امام خمینی (ره) استان خراسان رضوی تأکید کرد: داشتن سه شرط سبز بودن فرم ج، سکونت حداقل ۳ سال در شهرستان و سرپرست خانوار بودن که در طرح مسکن ملی در نظر گرفته‌شده است در این خانه‌ها رعایت خواهد شد.

وی اظهار داشت: مسئول اجرایی ما در شهرستان فرماندار خواهد بود و توقع داریم زمین در اندک زمان ممکن تحویل داده شود، چون در این پروژه سودی دریافت نخواهیم کرد انتظار داریم شهرداری و دیگر دستگاه‌ها هزینه‌ای بابت مجوزها دریافت نکند.

مدیرکل ستاد فرامین حضرت امام خمینی (ره) استان خراسان رضوی بیان داشت: اگر خیرین به پروژه کمک کنند از هزینه ساخت کم می‌شود و ما نیز به همان میزان از مردم هزینه کمتری دریافت خواهیم کرد.

وی افزود: واقعیت این است که دولت یک ریال برای طرح مسکن ملی کنار نگذاشته و هدفش این است که مسکن ارزان به مردم داده شود، ما انتظار داریم که همه دستگاه‌ها پای‌کار بیایند و هزینه اضافه مانند انتقال خدمات به آن منطقه وجود نداشته باشد.

وی تأکید کرد: دستگاه‌ها که زمین‌های پیشنهادی دارند همین اول کار بایستی به فرماندار بگویند که در عوض زمین، چه انتظاری از دولت دارند. ولی باید بدانید که زمان نداریم و اگر زمان به تعویق بیافتد، به زمستان برخورد خواهیم کرد و پروژه به مشکل برخورد خواهد کرد.

مدیرکل ستاد فرامین حضرت امام خمینی (ره) استان خراسان رضوی اظهار داشت: انتظار داریم که به پروژه نگاه انتفاعی داشته باشید و این سیاست کلان دولت است و ما تابع سیاست دولت هستیم.

علیرضا قامتی طویل، فرماندار نیشابور در ادامه گفت: قرار است پنج هزار واحد مسکن ملی در نیشابور ساخته شود که ۱۰ درصد از مسکن ملی شهرستان نیشابور توسط ستاد فرامین حضرت امام خمینی (ره) استان خراسان رضوی ساخته خواهد شد.

وی تأکید کرد: انتظار داریم همه دستگاه‌ها همکاری لازم را با این پروژه داشته باشند تا بتوانیم در کوتاه‌ترین زمان خواسته‌ها را برطرف کنیم.

هادی درودی، رئیس شورای شهر نیشابور نیز در این برنامه گفت: یکی از مشکلات گسترش نیشابور این بوده است که همه مسکن‌ها را به سمت شمال شهر هدایت کرده‌ایم و مشکلاتش برای مردم جنوب شهر بسیار شده است.

وی افزود: مشکل برق، فاضلاب، آب و دیگر موارد روزبه‌روز در شمال شهر افزایش می‌یابد و ما بازهم تأکید به گسترش شهر به سمت شمال داریم.

درودی خاطرنشان کرد: اگر این منازل در جنوب شهر ساخته شود باعث رونق شهر به سمت جنوب می‌شود و علاوه جلوگیری از افزایش ترافیک در محورهای شمالی، در طولانی مدت باعث تغییر خدمات‌رسانی به مردم در جنوب شهر خواهد شد.

انتهای پیام/