به گزارش صبح توس؛ رضا رمضانی، فرماندار کوهسرخ ظهر امروز در نشست ستاد پیشگیری و مبارزه با کرونا شهرستان که در دفتر فرمانداری برگزار شد، اظهار داشت: کمیته های روستایی به صورت هفتگی باید اقدامات خود را به فرمانداری شهرستان گزارش بدهند.

وی با بیان اینکه یکسری اقدامات باید برای افراد مبتلا به کرونا ویروس در روستاها انجام بگیرد که این افراد در سطح شهر و روستا پراکنده نشوند، خاطرنشان کرد: محیط زندگی این افراد باید به طور مداوم ضدعفونی شود.

فرماندار کوهسرخ با تاکید بر اینکه فضای مجازی با توجه تمام جنبه های منفی که دارد می توان از جنبه های مثبت آن نظیر اطلاع رسانی و آموزش استفاده از ماسک در این طریق استفاده شود، تصریح کرد: فرهنگ سازی استفاده از ماسک به روش های مختلف باید انجام شود و از خود و خانواده و اطرافیان این فرهنگ سازی باید شروع شود.

وی همچنین در ادامه اذعان کرد: رد و بدل کردن پول نقد در اصنافی نظیر که می دانیم که خطر شیوع کرونا ویروس به نوع شرایط آن شغل بیشتر است باید ممنوع شود و در این زمینه نانوایی ها، قصابی ها، سوپر مارکت ها و... باید نظارت لازم صورت گیرد.

رمضانی با بیان اینکه امروز باید اقتصاد کشور و معیشت مردم فراهم شود و هم مبارزه با کرونا ویروس صورت گیرد، عنوان کرد: معیشت و اقتصاد تعطیلی ندارد ولی می توان از تفریحاتی که در روزهای تعطیل انجام می شود جلوگیری کرد.

وی تشریح کرد: بالغ از 70 درصد مردم از ماسک استفاده می کنند و اگر اطلاع رسانی به درستی انجام شود مطمئناً مردم بیشتر از ماسک استفاده می کنند.

 

هنوز در ابتدای راه مبارزه با کرونا ویروس قرار داریم

قائمی، رئیس مرکز بهداشت کوهسرخ در این مراسم با بیان اینکه هیچ شناختی از ویروس کرونا وجود ندارد و این باعث سردرگمی شده است، اظهار داشت: امیدواریم که با تمهیداتی که انجام می شود به سمت کنترل و غلبه بر ویروس پیش برویم.

وی با تاکید بر اینکه آمارها در تصمیم گیری ها و توجیه مردم نقش مهمی دارد، خاطرنشان کرد: در 5 ماهه که از کرونا ویروس می گذرد در اردیبهشت و خرداد اوضاع خوبی در کوهسرخ وجود داشت.

رئیس مرکز بهداشت کوهسرخ با اشاره به اینکه امروزه به این نتیجه رسیده ایم که هنوز در ابتدای راه مبارزه با ویروس هستیم، تصریح کرد: طیف وسیعی از بیماران مبتلا به کرونا ویروس هیچ علامتی ندارند، گروهی با سی تی اسکن ریه بیماری تست آنها مثبت می شود و دقیق ترین آزمایش، نمونه گیری از حلق است.

وی با بیان اینکه کاشمر، خلیل آباد، بردسکن و کوهسرخ در بحث کرونا از یکدیگر جدا نیستند چون بسیاری از کارمندان هر یک از این شهرستان ها در رفت و آمد هستند، اذعان کرد: استفاده از ماسک و فاصله گذاری اجتماعی ساده ترین روش پیشگیری از کرونا است و به مانند گذشته نمی توانیم تعطیلی گسترده در کسب و کار مردم داشته باشیم.

رمضانی با تاکید بر اینکه افرادی که از ماسک استفاده می کنند تقریباً تا 80 درصد برای خود از بیماری کرونا ایمنی ایجاد می کنند، عنوان کرد: تا زمانی که اجباری نیست در تجمعات حضور پیدا نکنیم.

انتهای پیام/