به گزارش صبح توس؛ علی‌اصغر اصغری مدیرکل شرکت فرآورده‌های نفتی استان خراسان رضوی ظهر امروز در دفتر فرماندار نیشابور گفت: تأمین سوخت نیروگاه‌ها در اولویت ما است و نگرانی در موضوع نیروگاه نیشابور به دلیل اتصال به خط لوله اصلی گاز نداریم.

وی تصریح کرد: جایگاه سوخت هرچقدر بیشتر باشد، ترافیک و هزینه مردم کاهش خواهد یافت و باعث ارائه خدمت مطلوب‌تر می‌شود‌ و لذا ۶ باب مجوز جایگاه بنزین در شهرستان نیشابور موافقت اصولی دریافت کرده است که سه باب درون شهر نیشابور است.

اصغری ادامه داد: هر جایگاه سوخت به‌صورت تقریبی 14 شغل دائم ایجاد می‌کند که این تعداد مجوز می‌تواند حدود 90 اشتغال ایجاد نماید.

وی با اشاره به مشکلات مردم نیشابور برای تأمین سوخت سی ان جی خاطرنشان کرد: پراکندگی جایگاه‌های سی ان جی در نیشابور متمرکز است و با بروز حادثه در جایگاه بلوار فضل فشار بر روی دیگر جایگاه‌ها زیاد شد و با توجه به ضرورت استانداردسازی یکی دیگر از جایگاه‌ها متأسفانه برای مدتی فشار فروش بر روی دیگر جایگاه‌ها متمرکز بود.

مدیرکل شرکت فرآورده‌های نفتی استان خراسان رضوی اظهار داشت: ۶ مجوز سی ان جی در شهرستان موافقت اصولی دریافت کرده است که یک جایگاه در داخل شهر نیشابور است و پیش‌بینی می‌کنیم طی ۳ ماه آینده افتتاح خواهد شد.

اصغری اضافه کرد: تناسب بین خودروها و جایگاه سوخت به‌زودی در نیشابور به تعادل خواهد رسید و از شرمندگی مردم نیشابور خارج خواهیم شد.

وی با اشاره به تأمین سوخت برای دیگر مصارف مردم اظهار داشت: بحث تأمین سوخت کشاورزی از اولویت‌های ما هست و تلاش می‌کنیم هیچ مشکلی ایجاد نشود و به‌صورت کلی اجازه نخواهیم داد مشکلی در بخش سوخت‌رسانی در شهرستان داشته باشیم.

وی با اشاره به مصرف سوخت سی ان جی در شهرستان نیشابور اظهار داشت: روزانه 150 مترمکعب مصرف سی ان جی در نیشابور داریم که معادل 150 هزار لیتر بنزین است، ما باید برای صدور مجوزها مواظب باشیم که فعالیت اقتصادی جایگاه داران به مشکل برنخورد.

مدیرکل شرکت فرآورده‌های نفتی استان خراسان رضوی گفت: مصرف سوخت با شیوع کرونا در استان خراسان رضوی تا ۲۰ درصد کاهش یافت ولی در حال حاضر این عدد نسبت به سال گذشته ۱۰ درصد کاهش رسیده است.

اصغری تأکید کرد: ۱۳۴ جایگاه عرضه بنزین و ۲۰۰ سی ان جی در استان خراسان رضوی فعال است که در حال حاضر موافقت اصولی ساخت 15 جایگاه میعانات صادر شده است.

وی با اشاره به کمبودهای استان ادامه داد: تا انتهای سال چهار جایگاه جدید در شهر مشهد و یک جایگاه در نیشابور به بهره‌برداری خواهد رسید و این در حالی است که در حال حاضر در مشهد 70 جایگاه گاز وجود دارد و 30 جایگاه سوخت سی ان جی در مشهد هنوز ظرفیت احداث و نیاز وجود دارد.

مدیرکل شرکت فرآورده‌های نفتی استان خراسان رضوی بیان داشت: در کلان‌شهرها بنزین یورو 4 توزیع می‌شود و نیشابور نیز در اکثر مواقع بنزین یورو 4 دریافت می‌کند.

در ادامه علیرضا قامتی طویل، فرماندار نیشابور گفت: نظارت بر امر رفتار جایگاه‌ها با ارباب‌رجوع و تنظیمات سیستمی برای ما بسیار مهم است و با توجه به تردد زائرین باید مشکلاتی همچون گلایه کمبود سی ان جی در تعداد حل شود، هرچند قبول داریم مشکل الآن مبحث سی ان جی به دلیل بروز دو حادثه در این جایگاه‌ها و نیاز به استانداردسازی بوده است.

فرماندار نیشابور خاطرنشان کرد: 20 روستا در شهرستان نیشابور در حال گازرسانی هستند و تعدادی از روستاها نیز در حال عقد قرارداد هستند. سرولایت و دهستان بینالود سردسیر هست و گازرسانی تا شهریورماه باید در این مراکز اجرایی شود ولی با توجه به تغییر نرخ‌های ایجاد شده به بهره‌برداری نخواهد رسید لذا باید برای تأمین سوخت این مناطق چاره‌اندیشی کرد.

وی عنوان داشت: مشکل تأمین سوخت نیروگاه برای ما بسیار مهم و جدی است و ذخایر آن محدود و مصرف بالا هست و انتظار داریم با تعامل بین نیروگاه و شرکت فرآورده‌های نفتی چالش به حداقل برسد.

در انتهای این مراسم حسین رکنی زاده به‌عنوان رئیس شرکت فرآورده‌های نفتی ناحیه نیشابور معرفی و از زحمات حسین جوشن قدردانی شد.

انتهای پیام/