به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام علی ناهیدی، امام جمعه خلیل آباد ظهر امروز در نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان که در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد، اظهار داشت: بحث عفاف و حجاب از دیدگاه اسلامی یک بحث قرآنی است و قابل انکار نیست و آیات فراوانی در سوره هایی نظیر نور، طه، احزاب و... وجود دارد.

وی با اشاره به ریشه های بدحجابی، خاطرنشان کرد: هوس رانی و تنوع لباس با انواع برندها، کسب موقعیت برای جاذبه های ساختگی، ضعف ایمان و اعتقادات دینی و باورهای ایمانی و... نیز از جمله ریشه های بدحجابی است.

امام جمعه خلیل آباد با بیان اینکه در خانواده ای که ارزش های دینی مرده و صداقت، امانت و انسانیت نیست نباید انتظار داشت که دختر و پسر آن خانواده مذهبی و باوقار باشد، تصریح کرد: زمانی که ضعف ایمان وجود داشته باشد انسان به همه اقدامات دست می زند.

وی با تاکید بر اینکه حجاب نماد است و باید به آن توجه شود ولی نباید از عفاف نیز غافل شد، اذعان کرد: غربی زدگی یکی از ریشه های بدحجابی است که از رسانه های مختلف نیز ترویج می شود و دشمن شبانه روز برای این کار تلاش می کند.

 

احداث پارک بانوان باید در دستور کار شهرداری خلیل آباد باشد

ابراهیم قاسم پور، فرماندار خلیل آباد در این مراسم با بیان اینکه پایبندی به اعتقادات دینی و مذهبی از خصوصیات بارز مردم شهرستان خلیل آباد است، عنوان کرد: همه ادیان بحث عفاف و حجاب را در مقوله های مختلف داشته اند ولی شدت و ضعف ان نسبت به نگاه هر جامعه ای متفاوت بوده است.

وی با بیان اینکه عفاف و حجاب را باید یک بحث چند وجهی فردی و اجتماعی دید، تشریح کرد: امر به معروف و نهی از منکر بخش تکمیل کننده عفاف و حجاب است و کارکرد صحیح امر به معروف و نهی از منکر باعث بالندگی بخش عفاف و حجاب می شود.

فرماندار خلیل آباد با تاکید بر اینکه آسیب شناسی بحث عفاف و حجاب باید در دستور کار دستگاه های مختلف باشد، بیان کرد: کانون های تربیتی پرورش فکری کودکان و نوجوانان نیز در این زمینه می تواند راهگشا باشد.

وی با بیان اینکه ایجاد پارک بانوان در خور شان بانوان در شهر خلیل آباد باید در دستور کار شهرداری قرار گیرد، تاکید کرد: وضعیت شهرستان در بحث کرونا وضعیت مناسبی نیست و برگزار مراسمات و اجتماعات به صلاح مردم نیست و باید از کارکرد های مناسب دیگر استفاده شود.

انتهای پیام/