علی‌اصغر حسنی، مدیر سلامت محیط و کار دانشگاه علوم پزشکی مشهد در گفت‌وگو با صبح توس، اظهار کرد: گام دوم بازرسی‌های محیطی جهت مقابله با کرونا از 27 اردیبهشت ماه شروع شده است و تاکنون از 61 هزار و پانصد و هفت مکان عمومی بازدید به عمل آمده است که از این تعداد 1775 مورد به مراجع قضایی معرفی شدند و 349 مورد به دلیل رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی علیه کرونا تعطیل شدند.

وی افزود: سلامت محیط و کار دانشگاه علوم پزشکی مشهد با تعزیرات حکومتی، اتاق اصناف، بازرسی سازمان صمت و پلیس اماکن نیز گشت‌های مشترکی دارد که از 27 اردیبهشت تاکنون 3159 بازرسی مشترک از مناطق تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد انجام شده است.

حسنی با تأکید بر اینکه بهداشت نانوایی‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است، گفت: در مناطق تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد 3996 نانوایی فعالیت دارند که در گام دوم نظارت‌ها 7575 بار از نانوایی‌ها بازدید به عمل آمده است که دراین‌بین 850 مورد اخطار صادر شده، 257 مورد به دادگاه معرفی شدند و از این تعداد 50 نانوایی تعطیل شده‌اند.

مدیر سلامت محیط و کار دانشگاه علوم پزشکی مشهد ادامه داد: از بازدیدهای به عمل آمده از مراکز عرضه مواد غذایی و سوپرمارکت‌ها 43 تن مواد غذایی غیر بهداشتی و فاسد شده کشف شد که تمامی آن‌ها معدوم‌سازی شدند.

وی با بیان اینکه وضعیت کرونا در مشهد در حالت قرمز قرار دارد، گفت: چنانچه این روند ادامه داشته باشد، به دنبال مکاتباتی با استانداری خراسان رضوی هستیم تا محدودیت‌های جدی برای حمل‌ونقل هوایی، ریلی، درون شهری و برون‌شهری اعمال شود و ادارات به صورت دورکاری یا با ظرفیت پایین‌تری به کار خود ادامه دهند.

حسنی خاطر نشان کرد: در حال حاضر برگزاری کلاس‌های حضوری، آزمون‌ها، تجمعات، کنفرانس‌ها، نمایشگاه‌ها و سمینارها تا زمانی که مشهد به وضعیت سفید بازگردد ممنوع هستند لذا از تمام شهروندان درخواست داریم تا با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و زدن ماسک از شیوع بیشتر کرونا جلوگیری کنند.

مدیر سلامت محیط و کار دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه از عید قربان تا غدیرخواستار اعمال محدودیت در پذیرش مسافر در مشهد هستیم، اظهار کرد: با توجه به بیشتر شدن ورود زائران در اعیاد پیش رو، خواستار محدود شدن پذیرش زائر در حرم مطهر رضوی، هتل‌ها و مسافرخانه‌های هستیم.

وی بیان کرد: در مناطق تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد 2359 هتل وجود دارد که در فاز دوم نظارت‌های بهداشتی، از 572 هتل بازدید به عمل آمده است که از این تعداد 449 هتل دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کرده بودند.

انتهای پیام/