علیرضا جوانشیری، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی نیشابور در گفت‌وگو با صبح توس در رابطه با اهمیت دعا در مقابله با بلاها و مشکلات گفت: ما باید در کنار توجه به گذاره های بهداشت فردی و عمومی که بسیار مهم است و پشتیبانی دینی قابل قبولی نیز دارد، به گزاره‌های معنوی در دفع بلاها توجه داشته باشیم.

وی ادامه داد: امروز در مقابله با ویروس کرونا، نقش گذاره بهداشتی بسیار مهم است و خیلی‌ها تلاش کردند تا مردم به این امر پایبند باشند اما نسبت به مباحث معنوی و تکیه به ادعیه، خیلی توجه پررنگ نبود تا اینکه مقام معظم رهبری همه فعالین این عرصه مبارزه را به این ویروس توجه دادند.

وی اضافه کرد: باید توجه جامعه به این سمت سوق پیدا کند و یکی از وظایف ما در سازمان تبلیغات اسلامی توجه مردم به این مسئله بود و بعد از تأکید معظم له، ما نیز این وظیفه را باقدرت بیشتری ادامه خواهیم داد و از روحانیون طرح هجرت خواسته‌ایم که جامعه پیرامونی خود را به این سمت تشویق کنند.

جوانشیری بیان داشت: مطمئن هستیم اگر کسی با اخلاص به در درگاه خداوند روی آورد خدا هم کمک خواهد کرد و اگر هم گرفتار می‌شویم، باید در کنار نظریه‌های پزشکان، نباید به لحاظ فردی غافل از دعا شویم.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی نیشابور تصریح کرد: در این ادعیه کلمات نورانی نهفته است و آن‌هایی که در این عرصه فعال هستند مانند مدیران تصمیم گیر، باید بیشتر به این ادعیه خو بگیرند تا بتوانند مؤثر واقع شوند.

وی ادامه داد: در 12 کارگروه که تا این لحظه برای کمک به نیازمندان تشکیل‌شده است در حال بررسی تأثیر دعا بر روی حل مشکلات هستیم تا در کنار کمک به نیازمندان، از تکیه‌بر دعاها غافل نشویم.

انتهای پیام/