به گزارش صبح توس؛ محمد شریفی مند، رئیس اداره تامین اجتماعی تربت حیدریه، صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: تامین اجتماعی، سازمانی اقتصادی و اجتماعی است و یکی از شاخصه های توسعه هر منطقه و شهرستان نیز بشمار می رود، لذا آمار عملکرد این نهاد را در توسعه هر منطقه بسیار تاثیر گذار می دانند.

وی با بیان اینکه 48 درصد از جمعیت استان خراسان رضوی تحت پوشش تامین اجتماعی هستند، افزود: این رقم در شهرستان های تربت حیدریه، رشتخوار و زاوه بالغ بر 50 درصد است و نشان می دهد که در گذشته برای این موضوع مهم فعالیت های مثمر ثمری انجام شده است.

شریفی مند خاطر نشان کرد: بر همین اساس در شهرستان تربت حیدریه از مجموع 35 هزار و 228 بیمه شده اصلی 7 هزار و 578 نفر مستمری ماهانه دریافت می کنند و 72 هزار و 914 نفر نیز بیمه شدگان تبعی هستند.

رئیس تامین اجتماعی تربت حیدریه جمعیت بیمه شدگان اصلی در شهرستانهای رشتخوار و زاوه را به ترتیب 1150 و 1100 نفر عنوان کرد و افزود: در شهرستان رشتخوار 78 نفر و در زاوه نیز 140 نفر بصورت ماهانه از این سازمان مستمری دریافت می کنند.

وی به اقدامات انجام شده برای بیمه بیکاری متضررین از کرونا اشاره کرد و افزود: بیمه کرونایی از طریق ستاد هدفمند سازی یارانه ها پرداخت می شود و سازمان تامین اجتماعی نقش معرف و شناسایی مشمولین را بعهده دارد، لذا افراد مشمول شناسائی و به سازمان هدفمند سازی یارانه ها معرفی شدند.

شریفی مند اضافه کرد: آنچه بر اساس گزارش های رسیده دریافت کردیم حدود هزار نفر مشمول این طرح بودند که برای ماه فروردین برخی افراد تقریبا از 125 تا 150 میلیون ریال نیز واریز شده است.

وی با بیان اینکه در گذشته نسبت بیمه شدگان به مستمری بگیران 18 به یک بوده، افزود: با توجه به ارائه خدمات بیمه و استقبال مردم از سازمان تامین اجتماعی، امروز این نسبت 5 به یک شده و تقریبا در نقطه سربه سر قرار گرفتیم، اما اگر مطالبات تامین اجتماعی در دولتها بصورت منظم پرداخت شود با توجه به سرمایه گذاری که این سازمان در کشور انجام داده هیچ دغدغه ای در این خصوص نخواهیم داشت.

رئیس تامین اجتماعی تربت حیدریه به اقدامات انجام شده در سال جهش تولید نیز اشاره کرد و گفت: افزایش خدمات غیر حضوری، مشاوره به کارفرمایان، حسابرسی تامین اجتماعی، تسهیل و تمدید کارت بازرگانی و همکاری با کارفرمایان برای بهبود فضای کسب و کار و متناسب سازی حقوق بازنشستگان بخشی از اقدامات انجام شده برای تکریم ارباب رجوع بوده است.

شریفی مند بیان داشت: از ابتدای مرداد امسال حقوق بازنشستگان متناسب سازی می شود و بنا به سنوات خدمتی آنها بین 500 تا 800 هزار تومان افزایش حقوق خواهند داشت.

وی همچنین از افزایش مستمری بیگیران نسبت به بیمه شدگان، کاهش نرخ جمعیت، مشکلات بنگاههای تولیدی، فرار بیمه ای، افزایش نرخ بیکاری و کاهش ارزش پولی ملی بعنوان چالش های پیش روی سازمان تامین اجتماعی یاد و ابراز امیدواری کرد که با همت مجلس و دولت این مشکلات به حداقل ممکن برسد.

انتهای پیام/