محسن قندهاری، سرپرست سازمان حمل و نقل شهردا ی تربت حیدریه در گفت و گو با خبرنگار صبح توس؛ اظهار کرد: شیوع ویروس کرونا از ابتدای اسفندماه به میزان ۶۰ درصد، استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی را کاهش داده و این موضوع، کاهش درآمد ناوگان اتوبوسرانی و تاکسیرانی را در برداشته‌ است.

وی تصریح کرد: برای جبران خسارت رانندگان ناوگان حمل و نقل عمومی مکاتباتی برای دریافت تسهیلات ارزان صورت گرفته، اما تاکنون پاسخی دریافت نشده است.

قندهاری به اقدامات صورت گرفته برای مقابله با شیوع ویروس کرونا، رعایت دستورالعملهای بهداشتی، ضدعفونی خودروهای عمومی واستفاده از ماسک در زمان سفرهای درون شهری اشاره کرد و افزود: تاکنون حدود 4400 ماسک بین رانندگان در حوزه حمل و نقل و در سه مرحله توزیع شده‌است.

سرپرست سازمان حمل و نقل شهرداری تربت حیدریه خاطر نشان کرد: ضدعفونی متناوب تاکسی‌ها و اتوبوس‌های واحد شهری بصورت روزانه و قبل از هر سرویس، ضدعفونی ساختمان اداری و مرکز معاینه فنی بصورت روزانه، ضدعفونی خودروهایی که به مرکز معاینه فنی جهت اخذ معاینه فنی مراجعه می‌کنند، اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی در ناوگان حمل و نقل عمومی، انجام متناوب تب‌ سنجی رانندگان حوزه درون شهری، تهیه و نصب بروشور مربوط به پیشگیری از ویروس کرونا در ناوگان حمل و نقل عمومی و ممانعت از سوار شدن مسافران فاقد ماسک در ناوگان حمل و نقل عمومی، از دیگر اقدامات این سازمان است.

قندهاری گفت: در راستای حفظ سلامت شهروندان و پیشگیری از ‌تبادل اسکناس تاکنون صد دستگاه خودرو اقدام به نصب نرم‌افزار موبایلی (تاپ) کرده و در خصوص مزایای استفاده از این نرم‌افزار به مسافران نیز اطلاع‌رسانی شده است، اما متاسفانه بخش کثیری از مردم هنوز به شیوه‌های نقدی اقدام به پرداخت کرایه می‌کنند و این ما را در انجام دستورالعمل‌های بهداشتی با چالش مواجه کرده است.

وی از شهروندان خواست تا نسبت به نسب نسخه موبایلی نرم‌افزار یاد شده از طریق لینگ https://top.ir اقدام کنند.

انتهای پیام/