سید علی کوشکی شهردار سبزوار در گفت‌وگو با صبح توس؛ با اشاره به اجرایی شدن فاز سوم بزرگراه ابریشم در قسمت شمال غرب سبزوار اظهار داشت: این پروژه بااعتباری بالغ‌بر 150میلیارد ریال در طول مسیر 2 کیلومتر و 700متر اجرایی خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر اجرای عملیات خاک‌برداری تسطیح و فشرده‌سازی زمین انجام‌شده است ادامه داد: و تاکنون ۹۵۰ مترمکعب عملیات خاکی آن انجام‌شده است و در صورت تکمیل این بزرگراه  دارای مسیر سواره‌رو و دوچرخه‌سواری به‌صورت مجرا خواهد بود.

شهردار سبزوار با اشاره به  تملک ۱۰۵ هزار مترمربع اراضی بزرگراه ابریشم و70هزار متر مستثنیات جهت اتصال بلوار توحید شهر به محور جوین و جغتای تأکید کرد: برای تملک این بخش از اراضی 10میلیارد تومان هزینه‌  شده است.

کوشکی بابیان اینکه اجرای این پروژه درنهایت به کاهش بار ترافیکی در شهر خواهد انجامید تصریح کرد: هدف از اجرای این طرح تکمیل رینگ اصلی شهر، اتصال شرق به غرب شهر، پدافند غیرعامل، جلوگیری از گسترش بی‌رویه ساخت‌وسازهای غیرمجاز و کاهش سفرهای غیرضروری درون خواهد شد.

وی در پایان با تاکید بر اجرای پروژه های اولویت دار شهرداری در سبزوار تشریح کرد: اجرای پروژه های عمرانی گامی بلند برای توسعه شهری است که باید بر اساس برنامه زمانبندی مشخص شده اجرا شود.

انتهای پیام/