به گزارش صبح توس؛ ظهر امروز حمیدرضا سلیمی مدیر شبکه بهداشت و درمان درگز در نشست خبری با خبرنگاران درگز؛ ضمن ابراز نگرانی در مورد سرعت افزاینده مبتلایان به کرونا در درگز اظهار کرد: متاسفانه همانگونه که قبلا بیان شد، پس از شیوع موج دوم کرونا، آمار مبتلایان درگز سه رقمی شده، پیش از 50 خانوار در قرنطینه هستند و آمار متوفیان ناشی از این بیماری از مرز دو رقم عبور کرده است.

وی تصریح کرد: در ابتدای شیوع کرونا مردم فکر می کردند که بیماری صرفا گریبانگیر سالمندان خواهد شد اما فوت یک کودک 11 ماهه درگزی بر اثر کرونا و بسیاری از کودکان و جوانان در شهرهای مختلف کشور ثابت کرد که بیماری کرونا هیچ مرز سنی و جنیستی ندارد.

مدیر شبکه بهداشت درگز گفت: در حال حاضر نگرانی اصلی ما معطوف به تالارها و مجالس عروسی است که متاسفانه هیچ یک از آنها موارد بهداشتی مد نظر قانون را رعایت نمی کنند؛ این مساله در قسمت بانوان بسیار شایع تر است؛ اگر در تالارها موارد بهداشتی رعایت نشود گرفتاری مردم بیشتر خواهد شد.

سلیمی در پاسخ به مطالبه خبرنگاران مبنی بر جلب مبتلایانی که به صورت آزادانه در شهر تردد می کنند، تاکید کرد: تنها یک مورد این چنینی به همکاران ما گزارش شد که با هماهنگی های صورت گرفته از نامبرده تعهد کتبی گرفتیم تا در منزل بماند؛ اگر مجدد مشاهده شود که نامبرده از قرنطینه خارج شده قطعا او را به مراجع قضایی معرفی می کنیم تا به صورت قانونی با وی برخورد شود.

این مقام مسئول با اشاره به گلایه برخی شهروندان از عدم اعلام آمار دقیق روزانه توضیح داد: طبق دستورالعملهای رسیده از وزارت بهداشت، هیچ یک از شهرستانهای کشور اجازه ندارند آمار جداگانه ارائه کنند. این کار باید در تهران توسط وزارت بهداشت و در استان ها توسط کمیته مقابله با کرونای استان انجام شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در حال حاضر یک سوم بخش مخصوص بیماران کرونایی بیمارستان درگز پر شده و اگر همین روند ادامه داشته باشد قطعا قدرت مانور ما بسیار پایین خواهد آمد؛ باید ماسک زدن به عنوان یک فرهنگ در بین مردم جا بیفتد و مردم، خود را مجاب به رعایت نکات بهداشتی کنند؛ در غیر اینصورت و در شرایط فعلی، کرونا به هیچ وجه قابل پیشگیری نیست.

انتهای پیام/