حجت الاسلام جواد نیک بین، نماینده مردم کاشمر، بردسکن، خلیل آباد و کوهسرخ در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار صبح توس؛، در خصوص طرح استیضاح رئیس جمهور اظهار داشت: بنده طرح استیضاح رئیس جمهور را به دلیل عدم کفایت سیاسی برای ادامه دولت مطرح کردم.

وی همچنین در ادامه خاطرنشان کرد: قائل به این هستم که اگر رئیس جمهور استیضاح نشود امید مردم نسبت به نظام و انقلاب کمتر می شود و اگر با رئیس جمهور برخورد قاطع صورت نگیرد یک اصل نانوشته غلطی در جمهوری اسلامی را تایید می کنیم.

نماینده مردم ترشیز ادامه داد: اصل نانوشته غلط این است که به هر فردی یک مسئولیتی را برای یک دورانی سپرده شود در آن دوران می تواند هر کاری را انجام دهد و هیچکس جلودار آن تا اتمام دوره آن نیست.

وی با بیان اینکه رئیس جمهور تخلفات زیادی را انجام داده است و ده برابر همان دلایلی که بنی صدر را در مجلس اول استیضاح کرد وجود دارد که رئیس جمهور را استیضاح کرد، افزود: هر روزی بر این دولت می گذرد خرابی ها، نابسامانی ها و بی تدبیری ها در این دولت بیشتر می شود و هر چه زودتر طرح استیضاح باید مطرح و تقدیم هیئت رئیسه مجلس شود و در نهایت رئیس جمهور استیضاح شود.

نیک بین در خصوص پرونده تاجگردون، تصریح کرد: پرونده ای که در این خصوص جمع آوری شده به دستگاه قضایی ارسال خواهیم کرد و تا این مرحله ما وظیفه داریم و از اینجا به بعد در عهده قوه قضائیه است و آیت الله رئیسی گفتند که حتماً به جد پرونده های فساد مالی را رسیدگی خواهیم کرد.

وی در خصوص اتفاقی که در مجلس و ماجرای وزیر امور خارجه رخ داد، اذعان کرد: وزیر امور خارجه 45 دقیقه در دو مرحله 30 و 15 دقیقه ای سخنرانی کرد و همه نمایندگان سکوت داشتند و در دقیقه 40  سخنرانی که قرار بود پاسخ نمایندگان را بدهد طفره می رفت و برجام را سند افتخار جمهوری اسلامی معرفی می کرد و همچنین همه خرابکاری های برجام را طبق دستور رهبری می دانست که نمایندگان در این لحظه اعتراض داشتند.

نماینده مردم ترشیز با تاکید بر اینکه بنده به وزیر امور خارجه خطاب دروغگو نگفتم بلکه گفتم که شما دارید تخلفات خود را به پای رهبری می نویسید و بلند شدم جلو حرف نا حق وزیر ایستادم، عنوان کرد: بنده مخالفت کردم که به دلیل اینکه یکی از مسئولان نظام هستند نباید توهین شود بلکه در برابر صحبت زور وی ایستادم.

انتهای پیام/