به گزارش صبح توس؛ حجت‌الاسلام مقیسه امام جمعه سبزوار در خطبه‌های نماز جمعه این هفته سبزوار با اشاره به گرانی‌های سرسام‌آوری که در چند وقت اخیر گریبان گیر مردم و اقتصاد کشور شده است اظهار داشت: مسئولین باید فکری به حال گرانی‌های سرسام‌آور موجود بکنند.

وی با اشاره به اینکه مسئولین نباید بر صندلی ریاست خود تکیه زده و بدون حضور در جامعه تصمیم بگیرند ادامه داد: چه خوب است که آقای روحانی سری هم به خانه‌های حاشیه شهرها بزند تا با مشکلات مردم از نزدیک آشنا شده و به فکری به حال مشکلات معیشتی کند.

مقیسه در ادامه با اشاره به اینکه نباید به بهانه تحریم مشکلات کشور را حل نکنیم تأکید کرد: تحریم یکی از هزاران دلیلی است که باعث گرانی‌های افسارگسیخته شده است که اگر مشکلات دیگر حل شود تحریم به‌تنهایی نمی‌تواند مشکل خاصی باشد.

امام‌جمعه سبزوار با اشاره به سالروز حمله رضاخان پهلوی به مسجد گوهرشاد و کشتار مردم در این روز ادامه داد: مسئله حجاب به‌قدری مهم است که نظریه‌پردازان و دشمنان ممالک اسلامی بیان کرده‌اند برای تسلط به جوامع اسلامی بایستی حجاب و حیا را از زنان مسلمان بگیریم.

وی در ادامه با بیان اینکه متأسفانه امروز خانواده‌ها حساسیت کم‌تری نسبت به حجاب فرزندان خوددارند تصریح کرد: اولین جایگاهی که باید نسبت به حجاب حساس باشند خانواده فرد است.

مقیسه به مناسبت تشکیل شورای نگهبان به دستور امام خمینی اشاره کرد و افزود: شورای نگهبان، نگهبان قانون و شریعت است و این نهاد در هر کشوری به اسمی در حل فعالیت است.

امام‌جمعه سبزوار در ادامه با بیان اینکه دشمنان همواره سعی می‌کنند تا تخریب این نهاد کشور را زیر سال ببرند تأکید کرد: متأسفانه برخی داخلی‌ها نیز با نشخوار کردن دسیسه‌های دشمنان علیه این نهاد فرافکنی می‌کنند.

انتهای پیام/