به گزارش صبح توس، حجت الاسلام محمدحسین ایروانی امام جمعه درگز، در خطبه های نمازجمعه 20 تیرماه ضمن توصیه نمازگزاران به رعایت تقوای الهی اظهار کرد: تقوا بهترین سرمایه هستی انسانهاست.

وی عنوان کرد: در روایات ائمه معصومین علیهم السلام برای هر قشر و گروهی تکلیفی مشخص شده و آن تکلیف به منزله زینت آن گروه دانسته شده؛ از جمله که فرموده اند زینت انسان فقیر و نیازمند خویشتن داری و تلاش برای کسب مال حلال است؛ در مقابل زینت انسان ثروتمند شکر عملی در برابر نعمات الهی و زینت انسان مومن صبر بر مشکلات و سختی هاست.

امام جمعه درگز نماد دینداری جوامع را عفاف و حجاب زنان و دختران آن جامعه دانست و تصریح کرد: هر جامعه ای که در حفظ عفاف و حجاب موفق باشد در حفظ دین و ارزشهای الهی هم توفیق دارد، لذا امروز نوک پیکان تهاجم دشمن، به حیا و عفت و پاکدامنی زنان جامعه اسلامی است که هدف آنها تخریب دین و معنویت و ارزشهای دینی در بین خانواده هاست.

حجت الاسلام ایروانی تاکید کرد: چیزی که رضاخان نتوانست به زور از زنان ما بگیرد امروز دشمن در تلاش است تا با جنگ نرم از ما بگیرد؛ مبارزه با حجاب و عفاف به بهانه آزادی بزرگ‌ترین و ننگینترین دروغی است که شیاطین و جنود آنها امروز رواج داده اند؛ دشمن می داند راه از بین بردن حکومت اسلامی، از بین بردن سنگر اول یعنی عفاف و حجاب است، لذا همه باید مراقب باشیم تا دشمن به اهداف خود دست پیدا نکند.

 خطیب جمعه درگز در پایان با گرامیداشت روز شورای نگهبان، نظارت بر قانون گذاری و انتخابات را یکی از کلیدی ترین نقش های کشور خواند و تبیین کرد: امروز یکی از عرصه های جنگ دشمن، نفوذ در ارکان و افکار مسئولین کشور ماست؛ اگر میبینیم یک مسئول رده بالای نظام، با تفکر غرب گرایانه به استکبار جهانی اعتماد می کند و کشور را دچار لطمه می کند باید نفوذ را جدی بگیریم و مراقب باشیم.

انتهای پیام/