به گزارش صبح توس، با شروع مجدد روند صعودی شیوع ویروس کرونا در مشهد و بازگشت محدودیت‌ها، مسئولان فرهنگی مشهد با تأکید بر این که نباید مردم به دلیل کرونا از حوزه‌های فرهنگی فاصله بگیرند طرح‌های مختلفی را در دست اجرا قرار دادند.

صدرا یوسفی معاونت فرهنگی و هنری سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد عنوان کرد: نخستین جشنواره تئاتر خیابانی مشهد با عنوان «تئاتر کنار مردم» در شرف برگزاری قرار دارد و پس از معرفی همه آثار پیشنهادی به دبیرخانه در رابطه با زمان و مکان برگزاری جشنواره جلساتی برگزار می‌شود.

وی  در ادامه افزود: هدف از برگزاری  جشنواره «تئاتر کنار مردم»، علاوه بر توجه به اقتصاد تئاتر مشهد، تقویت رابطه مردم با هنر و ایجاد فضایی شاد و مفرح برای شهروندان و علاقه‌مندان به این حوزه است.

صدرا یوسفی با اشاره به این که زمان شروع فعالیت تئاتر در مشهد از عید فطر اعلام شده بود خاطر نشان کرد: متأسفانه پس از جلساتی متوالی که در ماه مبارک رمضان جهت اعلام زمان شروع کار تئاتر برگزار شد دوباره شاهد بازگشت ویروس کرونا بودیم و اکنون با جدیت تمام در حال اجرای طرح «تئاتر کنار مردم» هستیم، لذا 15 روز پس از انتشار فراخوان  جشنواره، 91 اثر از سوی 61 هنرمند به دبیرخانه ارسال شد که در مرحله بازخوانی قرار گرفتند و در نهایت پس از بازخوانی نمایش‌نامه‌ها، 20 اثر برای اجرای عمومی انتخاب خواهند شد که به طور حتم مضمونی شادی بخش و مفرح خواهند داشت.

وی افزود: با شروع روند صعودی ویروس کرونا مجدداً روحیه مردم تضعیف می‌شود و بایستی با تمام توان و رعایت پروتکل‌های بهداشتی به وسیله استفاده ازتمام حوزه‌های هنری، شادی و امید را به دل‌های مردم بازگرداند.

انتهای پیام/