امیدبخش رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت سبزوار در گفت‌وگو با صبح توس؛  با اشاره به تشکیل ستاد تسهیل و بررسی مشکلات موجود در سر راه واحدهای تولید اظهار داشت: 15 واحد تولید با انجام اقدامات ستاد و همیاری مسئولان واحدها به چرخه تولید بازگشتند.

وی با اشاره به اینکه با توجه به شعار سال مبنی برجهش تولید و لزوم توجه به این موضوع مهم عنوان کرد:در راستای جهش تولید و بررسی مشکلات مربوط به این ۱۵ واحد مشخص شد که  عمده موانع و مشکلات واحدهای تولیدی صدور مجوز، امهال تسهیلات و جذب تسهیلات جدید بانکی برای توسعه بوده که باید در این امر تسهیل بیشتری رخ دهد.

امیدبخش در ادامه با اشاره به اینکه هماهنگی بین مسئولین دستگاه‌های مختلف یکی از ابتدایی‌ترین راهکارهای رونق تولید است ادامه داد: با پیگیری نمایندگان مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی و معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی دستورات لازم برای رفع  مشکلات این واحدهای صنعتی داده شد و این واحدها به چرخه تولید بازگشتند.

وی از دیگر مواردی را که سبب کندی روند تولید در شهرستان شده را نبود سرمایه در گردش مناسب عنوان کرد و افزود: با اجرای این مصوبات بخش عمده‌ای از مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی شهرستان سبزوار که مربوط به امهال و جذب تسهیلات است، برطرف شده و جذب تسهیلات مناسب سبب رشد تولید شهرستان خواهد شد.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت سبزوار طی همچنین از صدور  ۲۱ فقره پروانه بهره‌برداری صنعتی با سرمایه‌گذاری  ۴۰۵ میلیارد ریال و اشتغال مستقیم  ۲۴۸ نفر در  شهرستان‌های سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب و داورزن در غرب خراسان رضوی خبر داد و اعلام کرد: 5 فقره پروانه بهره‌برداری صنعتی در  شهرستان سبزوار نیز طی سه ماه گذشته صادرشده که نسبت به مدت مشابه پارسال دو مورد بیشتر شده است.

انتهای پیام/