به گزارش صبح توس؛  حسینی معاون وزیر آمورش و پرورش صبح امروز در جلسه شورای آموزش‌وپرورش سبزوار بابیان اینکه 30 هزار پایگاه اوقات فراغت برای دانش آموزان در طول تابستان در نظر گرفته‌شده است اظهار داشت : این تعداد پایگاه 20درصد از ظرفیت دانش آموزان کشور را در خود جای دهد.

وی با اشاره به اینکه همچنان درگیر کرونا هستیم ادامه داد: 61 رشته مختلف نظیر رشته‌های قرآنی فرهنگی و مهارتی از طریق شبکه شاد در دسترس علاقه‌مندان و دانش آموزان قرار خواهد گرفت.

حسینی در ادامه بابیان اینکه بیشترین تأکید آموزش‌وپرورش بر کیفی سازی آموزش و ایجاد مهارت است تصریح کرد: محتوای ارائه‌شده در کلاس‌های اوقات فراغت بر این اساس برنامه‌ریزی‌شده و ازآنجایی‌که این کلاس‌ها با توجه به علایق دانش آموزان و توسط خود آن‌ها انتخاب می‌شود از کیفیت بیشتری برخوردار خواهد بود.

معاون وزیر آموزش‌وپرورش از ایجاد 64 مدرسه انطباقی و استانداردسازی شده در حوزه استثنایی خبر داد و افزود: این اقدام در راستای اجرای سند تحول بنیادین در آموزش و پرورش اجرایی شده است.

حجت‌الاسلام مقیسه امام‌جمعه سبزوار نیز در ابتدای جلسه با مهم برشمردن فرصت تابستان و ایام اوقات فراغت تأکید کرد: اوقات فراغت تابستان فرصت مغتنمی برای افزایش معارف اسلامی در بین نوجوانان است.

وی ادامه داد: با برنامه‌ریزی صحیح می‌توان استعدادهای نهفته دانش آموزان را در این مدت شناسایی کرد و در راستای تقویت و شکوفا شدن آن‌ها گام برداشت.

انتهای پیام/