به گزارش صبح توس؛ ابراهیم قاسم پور، فرماندار خلیل آباد ظهر امروز در نشست شورای مهارت شهرستان که در فرمانداری برگزار شد، اظهار داشت: اولین کارکرد شورای مهارت و انتظار بنده از این شهرستان در شهرستان ابتدا باید آسیب شناسی مهارت باشد.

وی با بیان اینکه 6 هزار هکتار اراضی زیر کشت انگور در شهرستان خلیل آباد وجود دارد، خاطرنشان کرد: اولین تولید کننده انگور در استان هستیم و اولین واحد سطح زیر کشت و بهترین ارقام در خلیل آباد وجود دارد که بخشی از محصولات شهرستان صادرات می شود.

فرماندار خلیل آباد با تاکید بر اینکه هر دستگاهی نباید در زمینه مهارت آموزی به صورت جزیره ای عمل کنند و همه ذیل آموزش فنی و حرفه ای شهرستان نیاز سنجی های خود را انجام و برای آنها برنامه ریزی داشته باشند، تصریح کرد: مدیران باید در نشست های شورای مهارت با برنامه وارد شوند.

وی با اشاره به اینکه با توجه به ظرفیت قالیبافی که در منطقه کویر وجود دارد دهکده فرش در شهرستان ایجاد خواهد شد، اذعان کرد: فنی و حرفه ای می تواند در زمینه قالی بافی مهارت آموزی داشته باشد و هزینه های آموزش را از کمیته امداد به عنوان معین اقتصادی دریافت شود.

قاسم پور با بیان اینکه نگاه تمرکز زدایی در استان باید گسترش پیدا کند و مدیر شهرستانی فنی و حرفه ای از اختیارات کامل برخوردار باشد، عنوان کرد: رقابت های ناسالم بین دستگاهی گاهی مانع انجام برخی از اقدامات می شود و بسیاری از دستگاه ها به صورت جداگانه اقدامات مشابهی انجام می دهند که باید این کار حذف شود.

وی در پایان تشریح کرد: برای تکمیل زنجیره توسعه پایدار راهی جز آموزش سالم و دقیق نیست و این آموزش باید حتماً منجر به اشتغال شود.

انتهای پیام/