فاطمه نوده معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی سبزوار در گفت‌وگو با  صبح توس؛  با بیان اینکه متأسفانه تداوم وضعیت بحرانی کرونا در سبزوار همچنان ادامه دارد اظهار داشت: طی روز گذشته 28 نفر با تست کرونا مثبت در سبزوار شناسایی شدند.

وی بابیان اینکه مجموع مبتلایان به کرونا تا به امروز در سبزوار و مناطق تحت پوشش به 687 نفر رسیده است عنوان کرد: متأسفانه از این تعداد 52 نفر فوت کرده‌اند که آمار نسبت به‌روزهای ابتدایی شیوع ویروس شرایط بحرانی‌تری را نشان می‌دهد.

نوده در ادامه با اشاره به اینکه در حال حاضر تنها راه مقابله با این ویروس قطع زنجیره انتقال است تأکید کرد: ماسک زدن در اجتماعات و فضاهای عمومی مهم‌ترین راهی است که باید برای مقابله با این ویروس استفاده کنیم.

گفتنی است برادران فرماندار سبزوار نیز در پی شیوع مجدد ویروس کرونا در سبزوار و افزایش تعداد مبتلایان از احتمال بازگشت محدودیت‌های کرونایی در شهر خبر داد.

فرماندار سبزوار در ادامه با اشاره به اینکه تجمعات برگزاری مراسمات عروسی و ترحیم به سبب حضور افراد زیاد در یک مکان سرپوشیده باعث رشد فزاینده تعداد مبتلایان شده است ادامه داد: هرگونه برگزاری مراسم‌های به این شکل ممنوع بوده و مراسم تشییع تنها با حضور وابستگان درجه‌یک امکان‌پذیر خواهد بود.

انتهای پیام/