به گزارش صبح توس؛ سردار احمد شفاهی، جانشین فرماندهی سپاه امام رضا علیه‌السلام صبح امروز در مراسم تکریم و معارفه فرماندهان سپاه ناحیه بسیج تربت حیدریه اظهار کرد: نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران الزاماً باید در مؤلفه مختلف قدرت سرآمد باشد و همچنان که با تدبیر و حکمت امامین انقلاب و مجاهدت فرزندان این ملت، در قدرت دفاعی سرآمد منطقه و جهان شدیم، امروز باید این اقتدار در تمام مؤلفه‌های قدرت، مشاهده شود.

وی تصریح کرد: همان‌طور که در این چهل سال گذشته در حوزه‌های مختلف علمی، پزشکی، سیاسی تلاش‌های ارزشمندی صورت گرفته، امروز باید برای آنچه ذائقه مردم را تلخ کرده و مشکلات اقتصادی و معیشتی را به وجود آورده تلاش شود.

شفاهی با بیان اینکه در حوزه‌های اقتصادی و فرهنگی ضعف داریم، افزود: هرچند تلاش‌های زیادی شده اما کافی نبوده و باید تلاش کنیم تا وضع معیشتی و اقتصادی جامعه رو به بهبودی برود.

جانشین فرماندهی سپاه امام رضا علیه‌السلام به سخنان مقام معظم رهبری در خصوص تحول اشاره کرد و بیان داشت: بهترین تحول و شاید بتوان گفت تحول صحیح آن است که از پشتوانه فکری، اعتقادی و مبنایی برخوردار باشد، لذا نباید از دشمنی دشمنان نظام بهراسیم و از ظرفیت‌های فراوان و متنوع کشور در پیشبرد اهداف متعالی نظام و بهبود وضعیت موجود بهترین بهره‌وری را داشته باشیم.

خدمت‌رسانی به مردم اولویت نخست فعالیت‌های سپاه است

سرهنگ علی نیک یاد، فرمانده سابق ناحیه بسیج تربت حیدریه در این مراسم اظهار داشت: اولویت نخست فعالیت‌های سپاه خدمت‌رسانی به مردم بخصوص مردم مناطق محروم و حاشیه شهر است، لذا تلاش کردیم در حوزه‌های مختلف خدمت‌رسانی اعم از فرهنگی، اقتصادی و معیشتی، بهداشت و درمان نگاه ویژه‌ای به این مناطق داشته باشیم.

وی بیان کرد: در این مدت سعی کردیم همچون گذشتگان روحیه جهادی و انقلابی، ایثار و مقاومت و شهادت را در بین کارکنان و بسیجیان حفظ و ارتقا دهیم و از سویی دیگر نیز تلاش کردیم تا گردان‌های بسیج را در اوج آمادگی نگه داریم.

مکاتب وهن و خیالی شرق و غرب زمین‌گیر شدند

سرهنگ احمد ناصری موحد، فرمانده جدید ناحیه بسیج تربت حیدریه گفت: پس از قرن‌ها بشریت و دنیا، امروز در بهت و حیرت و نابودی است. امروز می‌بینیم که مکاتب ساخته ذهن بشر همه در بن‌بست گرفتارشده و نگاهی جدید باید در جهان اتفاق بیفتد.

وی افزود: امید بشریت به مکتبی غیرمادی که چیزی جز مکتب الهی و ولایی نیست..

ناصری موحد خاطر نشان کرد: امروز راهپیمایی‌های مردمی در اروپا و آمریکا،آن‌ها را زمین‌گیر کرده و دنیا باید با چرخش ۱۸۰ درجه‌ای از این مکاتب وهن و خیالی قطع امید کرده و دست استمداد و یاری به مکتب الهی و ولایی دراز کرده تا سعادت واقعی را دریابد.

وی بیان کرد: امیدوارم بتوانم در سایه توجهات صاحب اصلی این انقلاب حضرت ولی‌عصر عجل الله و در سایه فرمایشات حضرت امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) به وظیفه دینی و انقلابی خود در این شهرستان ولایتمدار و شهید پرور با کمک همه بسیجیان عزیز و پاسداران معزز عمل نمایم.

در پایان این مراسم از زحمات سه ساله سرهنگ علی نیک یاد فرمانده سابق سپاه تربت حیدریه قدردانی و سرهنگ دوم پاسدار احمد ناصری موحد به‌عنوان فرمانده جدید سپاه این شهرستان معرفی شد.

انتهای پیام/