به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام محمدحسین ایروانی امام جمعه درگز در خطبه های نمازجمعه 13 تیر، ضمن توصیه نمازگزاران به رعایت تقوای الهی اظهار کرد: تقوا بهترین سرمایه انسان برای سعادت دنیا و آخرت است.

وی با تبریک ولادت امام رضا (ع) عنوان کرد: برجسته ترین ویژگی دوران زندگی امام رضا (ع)، هوشمندی ایشان برای تبدیل تهدید سیاست موذیانه مامون در واسپاری ولایتعهدی، به بهترین فرصت برای تبیین جایگاه امامت و ولایت بود؛ به نحوی که پس از یک سال، اوضاع دقیقا برخلاف نقشه شوم و برنامه ریزی های مامون شد.

امام جمعه درگز دعا کردن را مهمترین سلاح بندگان در مقابل خداوند عالم دانست و گفت: دعا و اظهار بندگی در پیشگاه خدا نقش بسیار مهمی در کارگشایی از مشکلات انسانها دارد.

حجت الاسلام ایروانی ضمن تبریک روز شهرداری و دهیاری ها، خطاب به شهرداران 4گانه درگز گفت: اگرچه به لحاظ اعتبارات مشکلاتی در شهرداری ها وجود دارد اما انتظار داریم مسائلی که اثر ویژه ای در سطح شهرستان دارند در اولویت کار شهرداری ها قرار گیرند.

وی افزود: راه اندازی و افتتاح پارک بانوان که بحث آن سه سال پیاپی در جلسات مختلف مطرح شده اما متاسفانه تاکنون نسبت به آن غفلت شده در حال حاضر یکی از اصلی ترین نیازهای شهر درگز است؛ همچنین در سه شهر دیگر، وضعیت فعلی مزار شهدای گمنام به نوعی بی حرمتی به مقام شهدا و کم لطفی مسئولین را نشان می دهد؛ ساخت المان و جایگاه در خور شان شهدای عزیز باید در اولویت شهرداران باشد.

امام جمعه درگز تصریح کرد: نقشه شوم رژیم صهیونیستی برای الحاق بخشی از فلسطین و کرانه باختری به این رژیم، موضوع بسیار خطرناکی است که باید همه جهان اسلام علیه این توطئه متحد شوند.

حجت الاسلام ایروانی با انتقاد از فرافکنی برخی افراد معلوم الحال که به بهانه گلایه از اوضاع نابسامان اقتصادی به رهبری نامه زده اند تاکید کرد: این کار اگر خیانت نباشد بی انصافی است؛ در جمهوری اسلامی هر کس مسئولیتی دارد و نمی شود ضعف مدیران دولتی را به مقام معظم رهبری ربط داد؛ دولت باید در فرصت باقی مانده با همت و روحیه جهادی ضعف های خود را جبران کرده و این لجام گسیختگی بازار را کنترل کند.

خطیب جمعه درگز در پایان خاطرنشان کرد: این چهارمین بار است که استاندار خراسان رضوی در جلسات مختلف، از وضعیت عملکرد درگز در حوزه اشتغالزایی تقدیر کرده و این شهر را به عنوان الگو برای سایر شهرهای استان معرفی می کنند که جا دارد از زحمات و خدمات بنیاد برکت به عنوان معین اقتصادی، مسئولین شهرستان و تسهیلگران این بنیاد در شهرستان تشکر و قدردانی شود.

انتهای پیام/