به گزارش صبح توس؛ حجت  الاسلام حسن جهانشیری امام جمعه رشتخوار ظهر امروز در جمع پرشور نمازگزاران این هفته مسجد علی ابن ابی طالب ع شهر رشتخوار با تبریک ولادت هشتمین اختر تابناک امامت و ولایت و گرامیداشت ۱۴ تیر روز شهرداری و دهیاری ها، گفت: امام رضا (ع) معروف به قبله هفتم است، مردم همواره به گنبد زرد طلایی امام رضا (ع ) توجه و اردات ویژه ای دارند.

وی در ادامه با اشاره به سخنان اخیر مقام معظم رهبری در آخرین روز از هفته قوه قضائیه، به صورت ویدوکنفراس برگزار شد، گفت: مقام معظم رهبری فرمودند در دستگاه قوه قضائیه باید تحول ایجاد شود، قضات عزیز در اجرای احکام الهی شجاع مندانه عمل کنند.
 

امام جمعه رشتخوار در تکمیل این مطلب، افزود: پیشگیری از جرم و استفاده از نخبگان حوزه و دانشگاه، تحول خواهی در بدنه قوه قضائیه هم درون دستگاه و هم بیرون از دستگاه باید با قوت دنبال شود، قوه قضاییه باید مردمی باشد و قضات در بین مردم حضور پیدا کنندتا سوالات مردم را پاسخ دهند و مردم از ایم بابت احساس امنیت کنند.
 

وی با ابراز تاسف برای برخی از قوانین دست و پا گیر در جهت راه نیفتادن مشکلات مردم از جمله پرداخت وام به افراد نیازمندان توسط بانک ها، گفت: امروز باید همه دست به دست هم دهیم، تا این قوانین دست و پا گیر برداشته شود، شخصی که به یک وام ۵ میلیون تومانی نیاز دارد باید مشکلات زیادی را در جهت دریافت وام از سوی بانک ها متحمل شود.
 

حجت السلام جهانشیری با تاکید بر اینکه باید امروز به دنبال خدمت کردن به مردم شهید پرور، گره گشایی مسئولان در جامعه لمس شود، اظهار داشت: بانک ها همکاری لازم را داشته باشند و تسهیلات را خیلی راحت در اختیار مردم قرار دهند، کوتاهی کردن برخی از مسئولان گاها باعث کم رنگ شدن اعتقادات مردم می شود.
 

وی همچنین با تاکید بر جدی گرفتن بیماری منحوس کرونا یادآور شد: مسئله کرونا را مردم باید جدی بگیرند، چرا که جدی نگرفتن آن باعث گرفتاری می‌شود، برگزاری مجالس در صورت ضرورت نداشتن دنبال نشود یا اگر مجالسی به صرورت برگزار می شود، در فضای باز با دعوت کردن کم مهمان و رعایت پرتوکل های بهداشتی همراه باشد.
 

وی با تاکید بر اینکه دشمن در حال برنامه ریزی جهت کم رنگ کردن حضور مردم در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده است، گفت: ایجاد دو قطبی و اختلاف افکنی بین آحاد مردم امروز نقشه شوم دشمنان است تا به این حیله و دسیسه در واقع مردم را در مقابل نظام قرار داده و این اختلاف افکنی ها را به آشوب ختم کنند.

خطیب نماز جمعه رشتخوار همچنین با تاکید بر اینکه دشمن در پیش برد اهداف خود از گذشته تا حال شکست خورده و در آینده نیز شکست خواهد خورد، افزود: امروز همه باید با روحیه انقلابی و ولایی خود این حرکات و اقدامات را محکوم کنیم.

انتهای پیام/