به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام محمدرضا عصمتی، امام جمعه تربت حیدریه در آئین خطبه های این هفته نماز جمعه اظهار کرد: نظام اسلامی همچنان که با حضور مردم در صحنه بوجود آمد، اکنون هم با حضور مردم ادامه دارد زیرا مردمی بودن، عامل بقای نظام است.

وی تصریح کرد: مردمی بودن مسوولان و افراد در جاهای مختلف متفاوت است و گاهی شخصی روحانی، امام جماعت و یا امام جمعه است و مشکلات مردم را گوش می کند و برای مردم وظایفشان را تبیین می کنند، اما مردمی بودن مسوولان اجرایی خدمت مجاهدانه و شبانه روزی با برنامه های علمی در خدمت رسانی به مردم است، خدمتی که مردم صداقت و حهاد و خدمتگذاری مسوولان را ببیند، آنگاه اعتمادشان به مسوولان بیشتر از گذشته خواهد بود.

عصمتی با اشاره به جمله مقام معظم رهبری که دست مفسدان باید قطع شود، گفت: این به آن معنی نیست که دست فرد مفسد قطع شود، بلکه دستگاه قضا با اقتدار خود باید کاری بکند که بعد از رسبدگی کامل به پرونده مفسدان اقتصادی بدون وابستگی به شخص و جناح خاصی، مفسدان در جامعه حقیر و ذلیل شوند. 

رییس حوزه علمیه تربت حیدریه بیان کرد: اکنون این مبارزه به اوج خود رسبده و مردم مطالبه دارند این مبارزه مستمر باشد تا آرامش در کشور همچنان حکمفرا و مردم به نظام قضا امیدوار باشند.

خطیب جمعه تربت حیدریه ادامه داد: حرکت ها در نظام اسلامی فراز و نشیب داشته و  در بعضی مواقع عملکرد مناسبی نبوده اما هر جا که با روحیه جهادی و انقلابی حضور پیدا کردیم موفقیت فراوانی بدست آمده است.

وی تصریح کرد: برخی افراد نواقص را ممکن است به نظام نسبت دهند و این خودش شروع یک فتنه است، زیرا  امت بیدار می داند آنچه که جامعه اسلامی دارد از امامت جامعه اسلامی است چرا که اساس و رکن رکین اسلام که بالندگی ان را تضمین می کند امامت و ولایت جامعه اسلامی است.

رییس حوزه علمیه مرحوم هراتی بیان داشت: امنیت امت اسلامی در سایه حاکمیت ولایت و امامت است و اجرای احکام حدود الهی با امامت است زیرا در نظام طاغوت اسلام بالندگی و رشد پیدا نمی کند.

عصمتی تاکید کرد: امروز در منطقه حرف اول را جمهوری اسلامی می زند و در بسیاری از عرصه ها رشد چشمگیری داشتیم و این در سایه ولایتمداری و ولایت پذیری امت اسلامی محقق شده است.

وی به گلایه مقام معظم رهبری اشاره کرد و افزود: آن حرکت و مجاهدت در مبارزه با ویروس کرونا سست شده و مساله مراعات موازین بهداشتی الزام قاونی و شرعی و انسانی است و فاصله اجتماعی را مردم باید رعایت کنند و زدن ماسک را جزئی از برنامه زندگی قرار دهند.

عصمتی خاطر نشان کرد: برخی مراسمات تعزیه وجهه شرعی ندارد و شاید کراهت آن بیشتر از استحباب باشد و همچنین ولیمه دادن در عروسی که مستحب است اما حفظ سلامت جان مردم واجب تر است.

انتهای پیام/