علی سهیلی، کارشناس مسائل سیاسی در گفت‌وگو با صبح توس، به مناسبت هفته حقوق بشر آمریکایی گفت: غرب همواره حامی تروریست بوده است اما حقوق بشر به هیچ عنوان آمریکا را محکوم نکرد و دست آمریکا را برای پیاده سازی اعمال جنایت‌کارانه باز گذاشته است.

وی با بیان اینکه در اوایل انقلاب بی‌کفایتی بنی‌صدر امید را در دل منافقین زنده نگه‌ می‌داشت افزود: پس از شروع جنگ تحمیلی و انتصاب بنی‌صدر به عنوان رئیس جمهور ایران، اختلافاتی در ساختار حکومت شکل گرفت و از طرفی مخالفت حکومت با تفکرات بنی صدر به این اختلافات افزوده شد.

این کارشناس مسائل سیاسی ضمن اشاره به این که بالا گرفتن اختلافات در حکومت زمان را برای اتحاد شورشیان و همبستگی آنان خرید خاطر نشان کرد: طبق برنامه ریزی‌های منافقین تظاهرات‌هایی با موضوع آزاد در سطح کشور شکل گرفت و در خیابان دانشگاه مشهد نیز در روز‌های اولیه، شورش منافقین در غالب تظاهرات و سر دادن شعار پا برجا بود تا اینکه به مبارزات و درگیری‌های خرابکارانه و فیزیکی ختم شد.

وی افزود: زمانی که رفته رفته ماهیت بنی صدر آشکار می‌شد تمام گروهک‌های منافقین با یک دیگر به اتحاد رسیدند و بر ضد حکومت جمهوری اسلامی ایستادند.

سهیلی حرکات گورهک‌های منافقین را سازماندهی شده توسط آمریکا دانست و گفت: در همان روز‌های نخست اعتراضات خیابانی، قسمتی از خیابان دانشگاه مشهد به اسم دره قاسملو نام‌گذاری شد و محل تجمع گروهک‌های منافقین بود.

وی افزود: هرچه بنی صدر به دلیل بیکفایتی به سمت رودررو شدن با قوای حکومت پیش می‌رفت آتش منافقین و گروهک‌های مختلف در ایران تند‌تر می‌شد.

این کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به عزل بنی صدر از مقام ریاست جمهوری ایران و از بین رفتن پشتوانه منافقین و آمریکا در ساختار دولت خاطر نشان کرد: با برکناری بنی صدر منافقین حمایت داخلی خود را از دست دادند و طبق برنامه ریزی‌های دشمنان جمهوری اسلامی ایران بی‌محابا به خیابان‌ها آمدند و دست به آشوب‌گری زدند.

وی افزود: پس از اعتراضات خیابانی رفته رفته گروهک‌ها در خانه‌های تیمی در سراسر شهر‌های ایران درصدد برنامه ریزی برای آشوب‌گری برآمدند و قوی ترین گروهکی که در آن زمان مجاهدین خلق نام داشت به وسیله حمایت‌های آمریکا به حملات مسلحانه روی آورد و دیگر گروهک‌ها نیز به تبعیت از مجاهدین خلق دست به شورش مسلحانه زدند

 سهیلی با بیان اینکه حملات مسلحانه معترضان چهره واقعی‌ منافقین را برای مردم آشکار کرد افزود: در مشهد منافقین با پرتاب سنگ و استفاده از سلاح گرم و سرد همچون چاقو‌های مختلف و حتی تیغ‌های موکت‌بری در حال پیش روی در تمام شهر بودند و به تخریب اموال عمومی و خصوصی دست زدند.

وی افزود: سپاه پاسداران نیز در آن زمان جهت جلوگیری از پیش روی منافقین در خیابان‌ها توسط گلوله‌های مشقی و مواد محترقه‌ای که به هیچ عنوان آسیبی به شخص و اموال وارد نمی‌کرد جلوی پیش روی منافقین را گرفتند و تمام تلاششان این بود که بدون تلفات جانی و مالی شورشیان را کنترل کنند.

این کارشناس مسائل سیاسی تمام آشوب‌های ۳۰ خرداد را انتقام بی سرانجام آمریکا از ایران دانست و گفت: طبیعی است که آمریکا پس از این همه شکست متوالی نقشه‌هایش در زمان جنگ تحمیلی و همچنین جاسوسان آمریکایی که توسط جمهوری اسلامی دستگیر شده بودند برای تلاش آخر از تمام گروهک‌های منافقین حمایت همه جانبه داشته باشد.

وی افزود: آمریکا در تمام ادواره گذشته و اکنون فقط به دنبال منافع خود بوده و واژه حقوق بشر به هیچ عنوان برای آمریکا معنایی ندارد.

 سهیلی در پایان گفت: همواره آمریکا با حمایت از تروریست سعی دارد تا به هدف‌های شوم خود ازجمله ضربه زدن به انقلاب اسلامی برسد و تمام افرادی که در عملیات‌ها و اغتشاشات آمریکا در ایران به شهادت رسیدند و ترور شدند نشانه اعمال خصمانه این تروریست جهانی هستند.

انتهای پیام/