به گزارش صبح توس؛ برادران فرماندار ویژه سبزوار در نشست ستاد مقابله با کرونا با اشاره به افزایش تعداد بیماران مبتلا به کرونا اظهار داشت: در پی روند افزایشی مبتلایان به کروناویروس پارک بانوان در نوبت صبح باز و در نوبت عصر فعالیت آن تعطیل می‌شود.
 وی با بیان اینکه برگزاری جشن ها ومراسم های ترحیم از جمله عوامل افزایش تعدا مبتلایان هستند تصریح کرد:مراسم تشییع اموات تنها با حضور بستگان درجه اول و نزدیک برگزار شود و برای زیارت قبور در آخر هفته محدویت‌ها اعمال می شود.
 برادران به عدم رعایت پروتکل های بهداشتی توسط برخی صنوف اشاره کرد وافزود:صنوفی که پروتکل های بهداشتی و موارد پیشگیری از شیوع کروناویروس رعایت نکنند، پس از اخطار پلمپ می شوند.

فرماندار ویژه سبزوار همچنین در این جلسه بیان کرد: نظام پزشکی بایستی با نظارت دقیق بر مطب ها اطلاع‌رسانی نماید تا با نوبت دهی منظم از ازدحام بیماران جلوگیری شود.
وی ادامه داد :  آرایشگاههای زنانه و مردانه از جمله دیگر مراکز پرخطر هستند که بایستی درباره رعایت بیشتر موارد بهداشتی اطلاع‌رسانی های مورد نیاز صورت گیرد
برادران تاکید کرد:هرگونه اجتماع در روستاها ممنوع است و بخشداران از طریق  شوراها و دهیاران این موضوع را باید به روستاییان اطلاع‌رسانی نمایند.
انتهای پیام