به گزارش صبح توس؛ ابراهیم آسوده، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان رضوی ظهر امروز در نشست شورای اداری شهرستان خلیل آباد که در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد، اظهار داشت: شرایط امروز و اتفاقاتی که در حوزه کسب و کار رخ داده و تحریم ها و ... باعث شده که شکاف فقر عمیق تر شود.
وی با بیان اینکه کشور با یک شیب آرام به سمت تبدیل شدن به یک کشور دو طبقه ای است، خاطرنشان کرد: طبقه متوسط به سمت پایین تر سوق پیدا می دهد و آنهایی که بالا بودند احتمالاً آویزان طبقه بالا هستند و شکاف طبقاتی، اقتصادی و درآمدی در کشور در حال شدیدتر شدن است.
مدیر کل کمیته امداد خراسان رضوی همچنین در ادامه تصریح کرد: این نشان می دهد اگر ما در حوزه کسب و کار و تولید با مشارکت مردم یعنی اقتصاد مردم پایه که همان نظریه اقتصاد مقاومتی مقام معظم رهبری حرکت نکنیم یقیناً شرایط بدی را به دلیل جدی بودن تحریم ها و مداخله تصدی گری ها تجربه خواهیم کرد.
وی با تاکید بر اینکه پیشرفت به معنای واقعی الگوی اسلامی ایرانی تنها با مردم پایه بودن اجرا می شود، اذعان کرد: مدیریت باید در همه عرصه ها باید انقلابی و جهادی باشد و مردم هم پای کار باشند و غیر از این نمی توان انتظار پیشرفت داشت.
آسوده اشاره به اینکه اگر روحیه انقلابی مردم و مسئولان در بحث کرونا نبود مطمئناً در حوزه معیشت وضعیت بهتری نسبت به کشورهای اروپایی نداشتیم، عنوان کرد: مردم در حوزه معیشت و در قالب رزمایش موسات و همدلی پای کار آمدند و نگذاشتند حرف مقام معظم رهبری زمین بماند و همچنین خاطره بدی در ذهن نیازمندان قرار گیرد.
وی با بیان اینکه نظام های اسلامی را ابزاری برای بالا رفتن نمی دانند بلکه هدفی برای تعالی خود مردم می دانند، تشریح کرد: به همین دلیل بود که در شهرستان خلیل آباد به عنوان معین اقتصادی با محوریت زکات و نهادسازی مردم ورود کردیم. 
مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی با تاکید بر اینکه هدفمان در خلیل آباد این بود که کاری کنیم که کمیته امداد در سطح حاکمیتی قرار گیرد نه تصدی گری، بیان کرد: امروز می توانم اعلام کنم که احتمال دارد که به فضل الهی کمیته امداد دیگر تا دو ماه آینده در خلیل آباد ارباب رجوع به صورت مستقیم نخواهد داشت بلکه  با نخبگان انفاق سروکار خواهد داشت.
وی با اشاره به اینکه 65 درصد امور را به مردم با محوریت مردم و نهادسازی مردمی واگذار کرده ایم و اعتقاد داریم که مشارکت مردم باید به وسیله خود مردم اداره شود، تاکید کرد: تسهیل در فرایند امور مردم نیز از اهداف کمیته امداد تحت عنوان مراکز نیکوکاری است.
آسوده در پایان خاطرنشان کرد: مردم در هر روستا می توانند معین اقتصادی منطقه خود باشند و کمیته امداد نیز پشتیبان آنها در این امر خواهد بود و خلیل آباد اولین شهرستانی در کشور خواهد بود که این اتفاق رخ دهد و فرماندهی انفاق در خلیل آباد شکل خواهد گرفت.
انتهای پیام/