به گزارش صبح توس؛ آیین معارفه نخستین فرماندار شهرستان کوهسرخ طهر امروز با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی، معاون انتصابات استانداری خراسان رضوی، نماینده مردم ترشیز و جمعی از مسئولان شهرستان کاشمر و کوهسرخ در سالن اجتماعات مدرسه خانی برگزار شد.

 

سکونت مدیران در کوهسرخ از دغدغه ما و مردم است/ جوشش توانمندی در دل بحران ها در کوهسرخ باید بیشتر رخ دهد

حجت الاسلام رضایی تولایی، امام جمعه کوهسرخ در این مراسم اظهار داشت: کوهسرخ نزدیک به ۸ دهه است که بخش بود و امروز شهرستان شد و این یک عید برای مردم این شهرستان است.

وی با بیان اینکه امروز دوباره کوهسرخ یک روز بیادماندنی را تجربه می کند و اگر تلاشی که شکل گرفت حاصل تمام قلب هایی که برای کوهسرخ می تپبید و برای این امر تلاش کردند تا غبار محرومیت از این شهرستان پاک شود، خاطرنشان کرد: استقرار و اقامت مدیران در شهرستان از دغدغه های ما است.

امام جمعه کوهسرخ با تاکید بر اینکه مدیر یک دستگاه باید در شهرستان سکونت داشته باشد تا گرم و سرد مشکلات مردم را از نزدیک لمس کنند، تصریح کرد: لازمه پیشرفت هر شهرستانی و به ثمر نشستن تلاش ها مطمئناً همیاری همه دستگاه ها در سایه امید و وحدت است.

وی با اشاره به اینکه اگر مشکلات اقتصادی و درمانی وجود دارد تا به امروز با همیاری پیش رفته و از این به بعد پیش خواهد رفت، اذعان کرد: جوشش توانمندی در دل بحران ها در کوهسرخ باید بیشتر رخ دهد و تاکید بر انقلابی گرایی باید مد نظر قرار گیرد.

 

عدم آمایش سرزمینی، بن بست بودن و وابستگی به کاشمر از مشکلات کوهسرخ است / کوهسرخ ظرفیت های فراوانی در دل خود دارد که باید شکوفا شود

حجت الاسلام جواد نیک بین، نماینده مردم ترشیز در مجلس شورای اسلامی در این مراسم با بیان اینکه به زودی آوازه کوهسرخ بر بلندای پیشرفت زده خواهد شد چون کوهسرخ منطقه ویژه ای است، عنوان کرد: سرپرست فرمانداری کوهسرخ که بخشداری این شهرستان را نیز در کارنامه دارد ایده ها و برنامه های خوبی برای این شهرستان تازه تاسیس ارائه کرده است.

وی با تاکید بر اینکه کوهسرخ نیاز به یک آمایش دارد و نداشتن آمایش سرزمینی و بن بست بودن از مشکلات کوهسرخ است، تشریح کرد: کوهسرخ ظرفیت های فراوانی در دل خود دارد که باید شکوفا شود به عنوان مثال کوهسرخ می تواند کریدور ارتباطی تربت و سبزوار با یک جاده توریستی باشد.

نماینده مردم کاشمر، بردسکن، خلیل آباد و کوهسرخ با بیان اینکه وابستگی به شهرستان کاشمر از مشکلات کوهسرخ است و این شهرستان هرچه زودتر باید از همه جهت مستقل شود، تاکید کرد: وابستگی در هر حوزه ای می تواند باعث عقب ماندگی در حوزه های مختلف شود.

وی با اشاره به اینکه عدم درک درست بعضی از مسئولان از مشکلات به دلیل عدم سکونت در این شهرستان از دیگر مشکلات کوهسرخ است، بیان کرد: مدیرانی که نمی توانند در کوهسرخ سکونت داشته باشند می توانند از مسئولیت در این شهرستان کنار بروند.

 

بیش از 37 میلیارد ریال اعتبار استانی و نفت برای کوهسرخ پیش بینی شده بود / 67 درصد معادن کاشمر در حوزه کوهسرخ قرار دارد
مسلم ساقی، فرماندار کاشمر در این مراسم با تاکید بر اینکه کوهسرخ انصافا ظرفیت های انسانی و مادی فراوانی دارد که بسیاری از آنها ناشناخته مانده است، ابراز کرد: یکی از ظرفیت های کوهسرخ بخش کشاورزی است که  در حوزه صنایع تبدیلی جای کار بسیاری دارد.

وی با بیان اینکه ۶۷ درصد معادن شهرستان کاشمر در حوزه کوهسرخ قرار گرفته است، اظهار داشت: گردشگری و بوم گردی در کوهسرخ یکی از ظرفیت هایی است که می تواند با کمترین هزینه شغل های پایدار ایجاد کرد.

فرماندار کاشمر با اشاره به اینکه کنگره ۱۲۱۲ شهید ترشیز در بهار ۱۴۰۰ در کاشمر برگزار می شود، خاطرنشان کرد: کوهسرخ ۲۵۰ شهید دارد و از این تعداد 13 شهید روحانی و ۲ شهید مدافع حرم است و باید در جهت فعال شدن دبیرخانه کنگره در این شهرستان تلاش کرد.

وی همچنین در ادامه به وضعیت کرونا در کوهسرخ اشاره کرد و افزود: وضعیت کرونا در کوهسرخ منطقه سفید محسوب می شود ولی ۶ درصد نمونه های مثبت، 12 درصد بستری ها و متاسفانه 13/6 درصد فوتی های بیمارستان شهید مدرس کاشمر از شهرستان کوهسرخ بوده است.

ساقی با تاکید بر اینکه هیچ اعتباری از شهرستان کوهسرخ در شهرستان کاشمر مسدود نشده است، تصریح کرد: کوهسرخ 37 میلیارد و 139 میلیون ریال اعتبار در قالب استانی و نفت در ۱۲ فصل، ۲۹ برنامه، 14 دستگاه و ۴۷ پروژه پیش بینی شده بود.

در پایان این مراسم رضا رمضانی به عنوان نخستین فرماندار شهرستان کوهسرخ معرفی شد، رمضانی سابقه بخشداری کوهسرخ و ششطراز را در کارنامه خود دارد.

انتهای پیام/