به گزارش صبح توس؛ حسن جعفری، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی ظهر امروز در نشست شورای اداری و آئین معارفه نخستین فرماندار کوهسرخ اظهار داشت: سه وظیفه اصلی معیشت، سلامت و امنیت را استانداری در حوزه استان پیگیری می کند و مدیران وظیفه دارند در جهیت اجرای این وظایف تلاش کنند.

وی با بیان اینکه دغدغه های فراوانی در حوزه معیشت مردم وجود دارد، خاطرنشان کرد: تحریم های مختلف و زیادی به جمهوری اسلامی ایران تحمیل شده است و درآمد اصلی ما در حوزه نفت را مد نظر قرار داده اند تا معیشت مردم به مخاطره بیفتد و باید با تمام این تحریم ها و سختی هایی که وجود دارد در جهت حل مشکلات معیشتی مردم تلاش کنیم.

معاون استانداری خراسان رضوی با تاکید بر اینکه ویروس کرونا از ابتدای اسفند ماه تا امروز در جهان و کشور ما بروز و ظهور پیدا کرده و به اقتصاد کشور، استان و شهرستان ها ضربات زیادی زده است، تصریح کرد: کرونا ۳۰ میلیارد دلار به اقتصاد کشور ضربه زده است و مسئولان باید تلاش کنند تا دغدغه های معیشتی مردم را مورد توجه قرار دهند.

وی ضمن تاکید بر تلاش برای سلامت جامعه و مردم، اذعان کرد: مردم در اسفندماه ویروس کرونا را باور کردند و محدودیت هایی که انجام شد توانست در حوزه کاهش مراجعات و فوت شدگان اثر گذار باشد ولی از اول ماه جاری با توجه به آزادسازی هایی که صورت گرفت و باور غلط مبنی بر  از بین رفتن ویروس کرونا شاهد افزایش مراجعات و متاسفانه فوتی ها بودیم.

جعفری با اشاره به اینکه اصول بهداشتی در حوزه های مختلف کمتر مورد توجه قرار می گیرد، عنوان کرد: کلیه متخصصان عفونی و آنهایی که با ویروس کرونا سروکار دارند اعلام می کنند که این ویروس تغییر ماهیت داده و جامعه مخاطب این ویروس دیگر افراد میان سال و کهنسال نیست بلکه جوانان و کودکان را هم تهدید می کند.

وی با بیان اینکه مردم باید این ویروس را باور کنند و از رعایت پروتکل های بهداشتی مانند زدن ماسک و عدم حضور در تجمعات غافل نشوند، تشریح کرد: ادارت ملزم به رعایت تمام پروتکل های بهداشتی هستند و اگر رعایت نشود مطمئنا برخوردهای محکمی صورت خواهد گرفت.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی با تاکید بر اینکه تاریخ اتمام این ویروس به هیچ عنوان مشخص نیست و تنها راه مقابله با آن رعایت اصول بهداشتی است، بیان کرد: ستاد کرونا به دنبال اعمال محدودیت ها و تعطیلی های جدید نیست ولی اجتماعات غیر مجاز و اماکنی که این اصول را رعایت نکنند مطمئنا برخورد شدید خواهد شد.

وی همچنین در ادامه تاکید کرد: اینکه بگوئیم در وضعیت سفید هستیم باور غلطی است بسیاری از استان هایی که امروز در وضعیت قرمز هستند استان هایی بودند که در پیک کرونا وضعیت سفید داشتند و اینکه برخی از شهرستان های استان سفید اعلام می شوند برای این است که بیماران کرونایی خود را به بیمارستان های شهرستان های دیگر بستری می کنند.

 جعفری با اشاره به اینکه امنیت دیگر وظیفه و دغدغه ای است که مد نظر قرار گرفته است، ابراز کرد: سال گذشته استان اول در حوزه امنیت بودیم ولی امسال با توجه به شرایطی که داشتیم دغدغه هایی در حوزه امنیت داریم و خارج نشینان با اطلاعیه هایی به دنبال اعتراضات صنفی هستند.

وی با بیان اینکه ۵ گزینه برای فرمانداری کوهسرخ مطرح بود که در نهایت رضا رمضانی به عنوان فرماندار کوهسرخ انتخاب شد، افزود: مطمئنا سرپرست جدید به تنهایی نمی تواند ۸۰ سال عقب افتادگی در کوهسرخ را جبران کند و از همه ظرفیت و توان باید استفاده شود تا یک کار ویژه و خاص صورت گیرد.

معاون استاندار خراسان رضوی با تاکید بر اینکه پذیرفته نیست که فرماندار داشته باشیم و عملا توسعه در حوزه اقتصادی فرهنگی و اجتماعی صورت نگیرد، اظهار داشت: رقابت در خدمات رسانی می تواند باعث توسعه فوری و زودهنگام شهرستان شود.

وی با اشاره به بحث سکونت فرمانداران و بخشداران در شهر محل خدمت، خاطرنشان کرد: ۱۰۴ فرماندار و بخشدار در حوزه استانداری داریم که ۱۰۲ نفر در محل خدمت اسکان ندارند و اولویت این است که مسئولان ادارات نیز در شهرستان اسکان داشته باشند و حضور آنها در منطقه می تواند راهگشا باشد و عقب ماندگی های قبلی را جبران کنند.

انتهای پیام/