به گزارش صبح توس؛ علیرضا تابش در دیدار با علیرضا رزم‌حسینی، استاندار خراسان رضوی، که در محل دفتر استاندار برگزار شد، اظهار کرد: امروز جلسه خوبی با موضوع حاشیه شهر مشهد برگزار شد. بر این اساس در جلسه گذشته که به اینجا آمدیم، با حضور آقای نوبخت و استاندار خراسان رضوی تفاهم‌نامه سه‌جانبه ساخت ۸۰۰۰ واحد مسکونی برای محرومان در روستا‌های استان منعقد شد.

وی افزود: بر اساس این طرح بنا شد آورده مردم را از سیستم دولت به همراه وام تامین کنیم و تا جایی که زمین داریم، آن را به صورت رایگان واگذار کنیم تا افراد مستضعف روستایی به این وسیله صاحب منزل شوند.

تابش با اشاره به پیشرفت خوب پروژه‌های مسکونی در حال احداث این طرح در استان تصریح کرد: روند احداث ۲ تا ۳۰۰۰ واحد به راه افتاده و امروز هم در جلسه قول داده شد که تا آخر سال این واحد‌ها به بهره‌برداری برسد.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در خصوص حاشیه شهر مشهد گفت: زمینی را شهرداری انتخاب و به ما واگذار کرده که طرح آن در حال تصویب در کمیسیون ماده ۵ است. در این راستا ما هم برای خدمات زیربنایی و آماده‌سازی آن تامین اعتبار کرده‌ایم و پول آن را به بنیاد مسکن استان داده‌ایم و آمادگی داریم که هر وقت طرح آن تصویب شود، اقدام کنیم.

تابش با بیان اینکه در روند احداث این واحد‌های مسکونی عمدتا افراد شناسایی و همان افراد جابه‌جا می‌شوند، عنوان کرد: با این وجود اینگونه نیست که واحد بسازیم و به جمعیت حاشیه شهر اضافه کنیم. به همین جهت ۱۲۰۰ واحد هم در منطقه «درجاسازی» می‌کنیم که ۴۰۰ واحد آن به بانک‌ها معرفی شده است.

 رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: هم من و هم استاندار خراسان رضوی امید داریم که امسال این ۲۰۰۰ واحد در حاشیه شهر مشهد به عنوان پایلوت به بهره‌برداری برسد و بتوانیم آن را تکثیر کنیم.

انتهای پیام/