قلی زاده، قاضی شهرستان کوهسرخ در گفتگو با خبرنگار صبح توس؛ ضمن گرامیداشت هفته دادگستری، اظهار داشت: عملکرد مجموعه دادگستری کوهسرخ باعث کاهش ورودی و افزایش خروجی پروندها شده است.

وی با بیان اینکه با سرعت و کار جهادی به پرونده های مردم در این شهرستان رسیدگی شد و زمان به میانگین 30 الی 40 روز کاهش پیدا کرده است، خاطرنشان کرد: برخورد قاطع با هر گونه فساد و تبعیض و مخلان نظم و امنیت عمومی، مزاحمان نوامیس، سارقان و تهدید کنندگان بهداشت عمومی و سلامت مردم انجام شده است.

قاضی کوهسرخ با تاکید بر اینکه نظارت همه جانبه بر بوم گردی ها جهت رعایت پروتکل های بهداشتی از دیگر عملکرد دستگاه قضایی در شهرستان کوهسرخ بوده است، تصریح کرد: دادگستری کوهسرخ در جهت پیگیری حقوق عامه در همه امور اعم از شهری و شهرسازی، راه و جاده، سلامت و بهداشت و حمایت از تولید داخلی اقدامات لازم را انجام داده است.

وی همچنین در ادامه اذعان کرد: حرکت امروز دستگاه قضایی به سمت استفاده از تکنولوژی های نوین است و سعی بر این شده که خدمات دستگاه قضایی در بستر فضای مجازی ارائه شود و اشخاص از تردد غیر ضرور در محاکم قضایی معاف باشند و دادگستری کوهسرخ نیز از ارائه خدمات الکترونیک عقب نمانده است.

قلی زاده با بیان اینکه اختلافات مردم در امور ملکی و غیر ملکی و جرایمی همچون ضرب و جرح، ترک نفقه و اختلافات خانوادگی جزو بیشترین جرایم در کوهسرخ است، عنوان کرد: مسئولان فرهنگی دخالت به موقع و موثر در این امر داشته باشند تا کمکی به کاهش پرونده ها داشته باشند و بر روی فرهنگ سازی در خصوص کنترل احساسات و خشم و رعایت اصول اخلاقی در ارتباطات ها کار کنند تا هیچ اختلافی در این زمینه وجود نداشته باشد.

وی در پایان تشریح کرد: دستگاه قضایی هیچ مصونیتی برای هیچ شخصی قائل نیست و هر شخصی در هر مقامی که تخلفی داشته باشد مطمئناً با آن برخورد خواهد شد.

انتهای پیام/