جواد پهلوان زاده در گفتگو با خبرنگار صبح توس؛ از وقوع آتش سوزی در مراتع روستای بشارت منطقه زنگلانلو شهرستان درگز خبر داد و اظهار کرد: متاسفانه هر ساله با فرا رسیدن فصل تابستان و افزایش گرمای هوا و از طرفی بی توجهی گردشگران، شاهد آتش سوزی هایی در مراتع بکر شهرستان هستیم.

وی عنوان کرد: روز گذشته حوالی ساعت 14 عصر، گزارش مردمی مبنی بر حریق در مراتع روستای بشارت به دست ما رسید که ماموران این یگان با کمک بسیجیان حوزه سلمان فارسی چاپشلو، کارکنان نیروی انتظامی و اهالی روستا به محل اعزام شدند و عملیات اطفاء حریق آغاز شد.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری درگز گفت: با توجه به صعب العبور بودن منطقه ای که حریق در آن واقع شده بود، اطفای حریق بیش از 3 ساعت طول کشید؛ متاسفانه در این آتش سوزی حدود 4 هکتار از اراضی مرتعی شهرستان با پوشش گیاهی خوب طعمه حریق شد.

پهلوان زاده در پایان ضمن تشکر از حضور تمام کسانی که در عملیات اطفای حریق حضور داشتند تاکید کرد: اگرچه بارها و بارها نسبت به وقوع آتش سوزی در مراتع شهرستان هشدارهایی صادر شده اما آتش سوزی این هفته و هفته گذشته نشان از بی توجهی برخی مردم نسبت به محیط اطراف خود است؛ محیط زیست و منابع طبیعی متعلق به همه مردم است و همگان باید در حفظ و حراست آن کوشا باشند.

انتهای پیام/