مهدی منفرد راد در گفتگو با خبرنگار صبح توس؛ در پاسخ به مطالبه مردمی درباره تأخیر در علمک گذاری گاز برای متقاضیان جدید در شهرستان سرخس اظهار کرد: پیمان قبلی علمک گذاری گاز در سرخس تمام شده و تا تعیین پیمانکار جدید، متقاضیان نصب علمک بایستی حدود دو ماه دیگر صبر کنند.

رئیس اداره گاز ناحیه سرخس افزود: یک پیمان وقتی تمام می‌شود تا پیمان بعدی به دلیل برگزاری مناقصه و انتخاب پیمانکار جدید کمی زمان می‌برد.

وی با بیان اینکه پیمان جدید علمک گذاری گاز در سرخس در مرحله مناقصه است، افزود: تعطیلات ابتدای امسال و بیماری کرونا موجب شد تا فاصله پیمان قبلی و جدید طولانی شود.

منفرد با اشاره به اینکه بسته و مجوز بودجه پیمان جدید را دریافت کردیم و به‌زودی مناقصه آگهی می‌شود، گفت: یکی از علت‌های تأخیر در تعیین پیمانکار این است که پیمانکار بومی در شهرستان نداریم و پیمانکاران غیربومی هم با توجه به صرفه اقتصادی و موقعیت شهرستان رغبت زیادی برای شرکت در مناقصه ندارند.

رئیس اداره گاز ناحیه سرخس تصریح کرد: مناقصه و بررسی مدارک پیمانکار درنهایت تا یک ماه دیگر زمان می‌برد و تا تجهیز کارگاه پیمانکار جدید، متقاضیان حدود دو ماه دیگر برای علمک گذاری بایستی صبر کنند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: برای اینکه کار مردم معطل نماند، پاسخ به استعلامات را انجام دادیم تا پیمانکار جدید که تعیین شد، یکی‌دوروزه نصب علمک گاز متقاضیان انجام شود.

انتهای پیام/