به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام رضایی تولایی، امام جمعه کوهسرخ ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این شهرستان اظهار داشت: حقوق بشری که غربی ها برای دنیا مخابره می کند این است که پا روی گردن انسان ها بگذارند تا آنها خفه شوند و حتی فرصت نفس کشیدن به آنها ندهد.

وی با بیان اینکه حقوق بشری که سرخپوستان و رنگین پوستان در جوامع آمریکا حق آزادی، حاکمیت، انتخاب و... نداشته باشند و این حقوق بشر آمریکایی است، خاطرنشان کرد: حق حیات در حقوق بشر آمریکایی تنها برای سفید پوستان است و رنگین پوستان حیاتی در این حقوق بشر آمریکایی ندارند.

امام جمعه کوهسرخ همچنین در ادامه ضمن گرامیداشت هفته قوه قضائیه، تصریح کرد: سلامت قضا و پاکدامنی شرط لازم و اول برای مبارزه با فساد است و فردی می تواند با فساد مبارزه کند که خود دست پاک باشد و امروزه الحمدلله یک اهتمام ویژه در قوه قضائیه ایجاد شده که بدون ملاحظات با فساد با هر پست و مقامی برخورد می شود.

وی با تاکید بر اینکه عدالت مسئله ای است که در نهضت انبیاء آمده است و مورد نظر ایران اسلامی و اسلام قرار دارد، اذعان کرد: عدم برخورد با فساد، نوعی همدستی با فاسدان است و امروزه رضایت خوبی از قوه قضائیه در برخورد با فساد و مفاسد وجود دارد و باعث امید بیشتر مردم می شود.

رضایی با اشاره به برخی از مشکلات کوهسرخ، عنوان کرد: کوهسرخ در سال 98 به شهرستان ارتقاء پیدا کرد ولی به دلیل شرایط انتخابات، فرماندار انتخاب نشد ولی رسیدگی به انتخاب و استقرار فرماندار در شهرستان کوهسرخ یکی از مطالبات جدی مردم است که بیش از این کوهسرخ متضرر نشود.

وی با بیان اینکه امیدواریم با استقرار فرماندار در شهرستان، برخی از ادارات دیگر و مدیران پروازی در کوهسرخ مستقر شوند تا مشکلات حل شود، تشریح کرد: حق مردم کوهسرخ نیست که بیش از این منتظر استقرار فرماندار باشند و امیدواریم انتظار به حق آنها به زودی برآورده شود.

خطیب جمعه کوهسرخ با تاکید بر اینکه در این شرایط کرونایی مشاهده می شود که نظارتی بر مهمانان مناطق گردشگری و ییلاقی و بومی گردی کوهسرخ نیست، بیان کرد: مردم کوهسرخ به این قضیه معترض هستند که برخی از غیربومیان در مناطق ییلاقی و حتی زمین های شخصی دیگران اتراق می کنند.

انتهای پیام/