عباسعلی حلاجی، مسئول بسیج اساتید نیشابور در گفت‌وگو با صبح توس به مناسبت روز بسیج اساتید گفت: بسیج باید کارهای روی زمین را باید به دوش بکشد و طلایه دار این موضوع باشد.

وی افزود: اغنا، شناسایی، جذب، آموزش و ساماندهی و حفظ افراد از وظایف بسیج است و هر رشته متناسب با جامعه هدفش باید از ظرفیت خود برای رسیدن به این اهداف استفاده کنند.

فرمانده بسیج اساتید شهرستان نیشابور گفت: اساتید از اقشار مرجع هستند و بسیج اساتید مرجع رجوع برای خانواده، دوستان، دانشجویان و عامه مردم است و یکی از اهداف ما این هست که این مرجعیت را به باورشناسی برسانیم.

وی خاطر نشان کرد: اساتید می‌توانند عالمانه از اسلام و انقلاب دفاع کنند و وظیفه دارند در عالی‌ترین سطح از آن استفاده کنند.

حلاجی بیان داشت: دانشگاه اسلامی، مقابله با تهاجم فرهنگی، ارائه راهکار برای حل مشکلات کشور، تربیت استاد طراز انقلاب از وظایف و اولویت‌های ما است.

وی اظهار داشت: بست تفکر بسیجی در هیئت‌های علمی دانشگاه‌ها از دیگر وظایف ما است و هر استادی که دلش برای انقلاب و کشور بزند در دایره بسیج است.

حلاجی خاطر نشان کرد: تلاش برای زمینه مناسب جهت اهداف انقلاب و ارتقاء اندیشه و توسعه خدمت به کشور در دانشگاه‌ها، کمک به ارتقاء معرفت و آگاهی‌های دینی و ارتباط حوزه و دانشگاه از دیگر فعالیت‌های این بسیج بوده است و کانون اندیشمندان حوزه و دانشگاه نیز در نیشابور فعالیت خود را آغاز کرده است.

مسئول بسیج اساتید شهرستان نیشابور تصریح کرد: اساتید بسیجی نباید تنها به توصیف مشکلات کشور اکتفا کنند و باید راه‌حل‌های عملی ارائه نمایند و از وقت و علم خود هزینه پرداخت کنند.

حلاجی اظهار داشت: در راستای اهداف خود در راستای تمدن نوین اسلامی و تولید قدرت نرم بیشتر و دانشگاه طراز انقلاب اسلامی و مسئله محور تأثیرگذار باشد.

وی ادامه داد: از سال ۸۱ فعالیت خودمان را آغاز کرده‌ایم و اعضا، دوره‌های متعدد جنگ نرم را دیده‌اند و در پایگاه‌های بسیج بحث بصیرت افزایی نیز داشته‌ایم و هم‌اکنون در حال شبکه‌سازی بسیجیان هستیم.

مسئول بسیج اساتید شهرستان نیشابور عنوان داشت: پیوست نگاری فرهنگی یکی از ضروریات کار است و بسیج اساتید در این موضوع ورود کرده است و از شما می‌خواهیم که هر وقت مسئولین این مطالب را نپذیرفتند شماها رسانه‌ای کنید.

وی افزود: کل اساتید شهرستان نیشابور ۲۶۰ نفر است که از این تعداد، ۲۴۳ نفر استاد بسیجی در شهرستان نیشابور حضور دارند که ۱۶۵ نفر از این تعداد فعالین ما هستند و ۶۰ نفر از این تعداد بسیجیان خواهر هستند.

حلاجی در پایان بیان داشت: طلاق و فقر فرهنگی در شهرستان نیشابور بیداد می‌کند و برای حل این مشکل به دنبال گسترش اساتید مسجد محور هستیم.

انتهای پیام/