سید مهدی جناب، مدیرعامل سازمان حمایت از سلامت ایرانیان و مسلمانان جهان در گفت‌وگو با صبح توس گفت: سازمان حمایت از سلامت ایرانیان و مسلمانان جهان به نام آراکس که بنیاد مالی است و تشکل کاملی است، به دنبال این هستیم که به‌سرعت در تمام شهرهای ایران اجرا شود.

وی تأکید کرد: با توجه به دغدغه مقام معظم رهبری و دستور حضرت آقا برای شروع از خراسان رضوی از این استان پروژه‌های خود را شروع کردیم.

جناب اظهار داشت: بیمه، درمان و دارو اولویت اول، معیشت مردم اولویت دوم و گردشگری اولویت سوم است.

مدیرعامل سازمان حمایت از سلامت ایرانیان و مسلمانان جهان اضافه کرد: پروژه بیمارستان سوم نیشابور بااعتبار هزار و 460 میلیارد ریال آغاز و طی 24 ماه به بهره‌برداری خواهد رسید.

محسن عظیمی نژاد، رئیس دانشکده علوم پزشکی نیشابور نیز در حاشیه این مراسم گفت: مایه خوشحالی است که خیرین سلامت در کنار دولت در بخش سلامت نقش‌آفرینی می‌کنند.

وی افزود: پروژه توسعه اورژانس بیمارستان ۲۲ بهمن باگذشت بیش از سه سال از توقف آن با کمک خیرین و پروژه بیمارستان سوم بار دیگر آغاز می‌شود و امید است با ورود موسسه خیریه آراکس و طی ۲۴ ماه، عملیات ساختمانی آن پایان خواهد یافت و این بیمارستان را به بیمارستان ۳۵۰ تختخوابی تبدیل می‌کند.

رئیس دانشکده علوم پزشکی نیشابور تصریح کرد: با بهره‌برداری از دو پروژه بیمارستان سوم و توسعه اورژانس بیمارستان ۲۲ بهمن به شاخص 1.7 تخت به ازای هر هزار نفر جمعیت خواهیم رسید که میانگین کشوری نیز هست.

رئیس دانشکده علوم پزشکی نیشابور اضافه کرد: امروز به‌صورت نمادین عملیات ساختمانی سه مرکز خدمات جامع سلامت خیر ساز در روستاهای عبدالله‌آباد، ریزاب و چاه نسر نیز آغاز گردید.

انتهای پیام/