به گزارش صبح توس حجت‌الاسلام سید قاسم یعقوبی، امام‌جمعه نیشابور ظهر امروز در جلسه شورای اداری شهرستان نیشابور در‌ محل فرهنگسرای سیمرغ گفت: مسئولین باید فعالیتشان مانع از انجام فرایض دینی واجب آن‌ها نشود و نگذارند بار اضافه خدمت باعث به بی راهه رفتن آن‌ها منجر شود.

وی تأکید کرد: مصطفی چمران نمونه بارزی از یک فرد خادم بود، چمران در هیچ دسته و گروه و جناح و نهضتی قرار نمی‌گرفت.

رئیس دادگستری شهرستان نیشابور گفت: در سال ۹۸ افزایش غیرقابل قبولی در پرونده‌ها داشتیم و در سال ۹۹ نیز شاهد این افزایش هستیم.

وی افزود: به دلیل کرونا تعداد پرونده‌ها کاهش‌یافته است و طی چند سال اخیر علیرغم افزایش پرونده‌ها تعداد همکاران ما افزایش نیافته است.

غلامحسین حکمتی پور ادامه داد: در بخش اقتصادی کمیسیون حمایت از سرمایه‌گذاری مشروع را تشکیل داده‌ایم و جلسات زیادی داشته‌ایم و لازم است در سال جهش تولید تلاش‌هایمان چند برابر شود.

وی خاطر نشان کرد: طی سه ماه اول امسال حرکت مهمی که اسمش را بتوان جهش نام گذاشت اتفاق نی افتاده است، باید موانع را برداریم و فقط به مر قانون توجه نکنیم، قانون در بعضی جاها قابل تفسیر است تا موانع برداشته شود.

حکمتی پور گفت: مشکلات صنعت ما در شهرستان زیاد است، مسائل و مشکلات پیش پا افتاده که می تواند با همت از سر راه برداشته شود.

وی تأکید کرد: شهرستان نیشابور ادعا دارد چرا بعضی بخش ها شهرستان نمی شود؟ در محافل غیررسمی مطرح می شد که اگر زبرخان شهرستان شود از صنعت هیچ چیز برای نیشابور نمی‌ماند، شهرک صنعتی عطار که وسعتش بالاتر از شهرک صنعتی خیام است ولی همتی برای ساخت آن نداریم.

رئیس دادگستری شهرستان نیشابور گفت: جهش تولید لازم، ضروری و دشمن شکن است، ما در دادگستری آمادگی همکاری داریم ولی مسئولین خارج از دادگستری وظایف بیشتری دارند، مشکلات شهرک صنعتی ۱۰ سال پیش می توانست حل شود ولی کماکان باقی است.

وی گفت: در حفظ محیط زیست، حفظ بیت‌المال و تغییر کاربری مشکل‌داریم، باید توجه کنیم که پیشگیری در تغییر کاربری‌ها بسیار ضروری است، اگر زمینی تغییر کاربری پیدا کند با تخریب ما نیز ضایعاتی باقی می‌ماند که دیگر آن زمین را به مشکل برمی‌خورد.

رئیس دادگستری شهرستان نیشابور عنوان داشت: یکی از مشکلات ما در دادگستری این است که مسئولین از مردم می‌خواهند که از دادگستری نامه بیاورند که این وظیفه ما نیست.

وی افزود: طلاق در نیشابور وضعیت خوبی ندارد، در دهه ۸۰ نسبت طلاق به ازدواج ۶ و نیم بوده ولی الآن به ۲.۶ رسیده است که زنگ هشدار به صدا در آمده است، همه مسئولیت دارند، از پدر و مادر تا عاقد وظیفه دارد، دختر ۱۱ ساله مگر دختر زندگی است که عقد محرمیت را می‌خوانند؟

حکمتی پور اظهار داشت: طلاق در پنج سال اول ‌زندگی، ۴۵ درصد از طلاق های نیشابور را تشکیل می دهد.

احسان ارکانی، نماینده مردم نیشابور، فیروزه و زبرخان در مجلس شورای اسلامی گفت: دشمن فکر ‌می کرد مردم پس از شهادت سردار سلیمانی، سرد می‌شوند و در انتخابات شرکت نمی کنند ولی مردم خلاف این موضوع را اثبات کردند.

وی افزود: رای مردم تعهدآور آور و الزام آور برای ما است و امیدوارم بتوانیم با تخصص، شایستگی و پاکدستی در مجلس شورای اسلامی خدمت رسانی کنیم.

نماینده مردم نیشابور ادامه داد: گردشگری نیشابور و لزوم توجه به زیرساخت ها، صنعتی بودن شهرستان اولویت دوم و دامداری و کشاورزی اولویت سوم شهرستان است.

وی افزود: فروش آب در شهرستان را شاهد هستیم که باعث کم آبی مناطق شده است.

نماینده مردم نیشابور تصریح کرد: مشکل آب مردم حسین آباد جنگل را شخصا حضور یافتم و مشاهده کردم و طی دو هفته آینده مشکل آب حل می شود ولی فهمیدیم که مشکل اصلی مردم این منطقه آب نیست بلکه کشاورزی و بیکاری مردم است که زمین ها موقوفه آستان قدس است و باید مشکلات مردم به گوش تولیت آستان قدس برسد.

ارکانی بیان داشت: دغدغه همه ما خدمت به مردم است، انقلابی یعنی خدمت به مردم و در چهارجوب جناح های چپ و راست نمی گنجد، هر کسی می خواهد به مردم خدمت کند ما نیز دست او را می فشارند.

نماینده مردم شهرستان نیشابور، فیروزه و زبرخان تصریح کرد: وقتی پای خدمت به مردم می رسیم با کسی تعارف نداریم و وظیفه داریم به عنوان نماینده مردم باید مشکلات مردم را پیگیری کنم. برای حل مشکلات نگاه جناحی نداریم و اعتقاد دارم با استفاده از نیروهای انقلابی با تعریف بالا،

در انتصابات دخالت مستقیم نداریم و اگر نظر خواسته باشند نظرمان را می‌گویم و اهل رفیق بازی ‌نیستیم.

ارکانی ادامه داد: ما امروز باید بیشتر از گذشته مردم را در یابیم، صاحبین اصلی انقلاب مردم هستند و اگر جایی مردم گلایه می کنند یا درد دارند باید حلش کنیم.

وی اظهار داشت: مردم از دعواهای سیاسی زده شده اند، ما در مجلس قوانین مشخصی دارند ولی روح عدالت در آن‌ها دیده نمی شود.

علیرضا قامتی طویل، فرماندار نیشابور گفت: در حوزه تولید بایستی توجه لازم را داشته باشیم و باید به عنوان یک استراتژی و تکلیف به موضوعات اقتصادی نگاه کنیم.

وی تصریح کرد: با اقدامات روزمره نمی شود جهش ایجاد کرد و باید به صورت جهادی وارد حل مشکلات علی الخصوص اقتصادی شویم. بدون هماهنگی توسعه صورت نخواهد گرفت و یک صدایی و تعامل امکان ایجاد پیشرفت را فراهم می کند.

قامتی طویل اظهار داشت: جسارت از مدیران گرفته شده است، وقتی راهی را درست می روید نترسید و به فکر مردم باشید.

وی افزود: دو هزار میلیارد ریال در حوزه کشاورزی افتتاح کرد ایم، اولین خواسته ما از مدیران کل استان این است که نیشابور به میانگین استان خراسان رضوی برسیم.

فرماندار نیشابور بیان داشت: مدیران کل استان سرزده آمدنشان مشکلی را برای نیشابور حل نمی‌کند، ما نیاز به برنامه برای حل مشکلات داریم.

وی افزود: در امسال تجهیزاتی که از وزارت بهداشت برای نیشابور گرفت ایم برابر با کل بودجه شهرستان در سال گذشته بوده است.

رئیس شورای اداری شهرستان نیشابور ادامه داد: هر کس فضای شهرستان را ملتهب کند به حق نیشابور خیانت کرده است. اختلاف نظر هست و باید در جای خودش موضوع حل شود و جابجایی های ما هیچ کدام سیاسی نیست.

انتهای پیام/